Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Finanses

Piesaistīs ES finansējumu sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem

Publicēts 2009-10-27 16:05:32

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabinets (MK) otrdien, 27.oktobrī, apstiprināja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādāto informatīvo ziņojumu par sociālās apdrošināšanas pakalpojumu un valsts sociālo pabalstu piešķiršanas informācijas sistēmas attīstību no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem.

Lai veicinātu finansējuma piesaisti sociālās apdrošināšanas informācijas sistēmu attīstībai, RAPLM sadarbībā ar Labklājības un Finanšu ministriju izstrādātais piedāvājums paredz ERAF finansējuma piesaisti un projekta uzsākšanu ar 2010.gada 1.janvāri.

Kopš 2002.gada Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) izstrādā jaunu sociālās apdrošināšanas informācijas sistēmu (SAIS), pakāpeniski aizstājot vecās informācijas sistēmas un papildinot SAIS ar jaunām komponentēm, kas palīdz uzlabot sistēmas datu kvalitāti un drošību.

Ņemot vērā, ka ar 2007.gadu SAIS izstrādei no valsts budžeta tika piešķirts mazāks finansējums nekā bija plānots un pieprasīts, SAIS izstrādes pabeigšanai nepieciešams papildu finansējums.

Lai īstenotu koncepciju par sociālās apdrošināšanas informācijas sistēmu attīstību, ministrijas izstrādātais informatīvais ziņojums paredz, ka VSAA uz projektam nepieciešamo finansējumu varēs pretendēt ERAF 3.2.2.1.1.apakšaktivitātes „Informācijas sistēmu un elektronisko pakalpojumu attīstība” ietvaros.

Apakšaktivitātes mērķis ir, efektīvi izmantojot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespējas, uzlabot publiskās pārvaldes efektivitāti, veicināt publisko pakalpojumu elektronizāciju, attīstību, pieejamību un kvalitāti. Tāpat, ieviešot apakšaktivitāti, tiktu samazināts administratīvais slogs iedzīvotājiem un komersantiem, palielinātas iespējas iedzīvotājiem iesaistīties sabiedriskajos procesos, kā arī attīstītas informācijas sistēmas, nodrošinot tehnisko bāzi elektronisko pakalpojumu attīstībai un uzlabojot informācijas apriti.

Lai nodrošinātu iespēju SAIS projekta finansēšanu no 3.2.2.1.1.apakšaktivitātes ietvaros pieejamā ERAF finansējuma un valsts līdzfinansējuma, SAIS sistēmas izstrādes uzsākšana tiktu nodrošināta jau ar nākamā gada sākumu. Savukārt līdz šā gada beigām tiks veikti visi nepieciešamie grozījumi tiesiskajā regulējumā.

Valdība tāpat atbalstīja, ka elektroniskās pārvaldes un informācijas sabiedrības attīstības prioritāro projektu sarakstā iekļaus VSAA SAIS projektu.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv