Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Pilnveidos traktortehnikas vadītāju apmācības procesu

Publicēts 2009-11-27 00:49:33

Samazināt palielināt tekstu

26.11.2009

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu „Prasības komersantiem, mācību iestādēm un speciālistiem, kas nodrošina traktortehnikas vadītāju sagatavošanu, apmācības procesa kontroles kārtība un traktortehnikas vadītāju sagatavošanas programmas”, ko šodien izsludināja valsts sekretāru sanāksmē.

Noteikumu projekts nosaka prasības tiem komersantiem, izglītības iestādēm un speciālistiem, kas nodrošina traktortehnikas vadītāju sagatavošanu, apmācības kontroles kārtību un traktortehnikas vadītāju sagatavošanas programmas.

Traktortehnikas vadītājus sagatavot ir tiesības mācību iestādei, ja tā ir saņēmusi mācību atļauju, kā arī ja šīs iestādes darbību reglamentējošā dokumentā (nolikumā, statūtos) vai izglītības programmā ir ietverta norāde par traktortehnikas vadītāju sagatavošanu. Mācību atļaujas izsniegs Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras (VTUA).

Lai saņemtu mācību atļauju, mācību iestādei VTUA būs jāiesniedz iesniegums un mācību procesa nodrošināšanai nepieciešamie dokumenti par pasniedzēju kvalifikāciju, kā arī dokumenti par mācību traktortehnikas, mācību telpu un sākotnējās apmācības laukuma izmantošanu.

Ar projektā ietverto regulējumu paredzēts pilnveidot traktortehnikas vadītāju apmācības procesu un izstrādātas apmācību programmas katrai traktortehnikas kategorijai atbilstoši Ceļu satiksmes likumā noteiktajam traktortehnikas vadītāju kategorijām.

Pašreiz spēkā esošā licence traktortehnikas vadītāju sagatavošanai, kas izsniegta pirms šo noteikumu spēkā stāšanās, būs derīga līdz jaunas mācību grupas reģistrēšanai VTUA.

Noteikumi stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv