Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Pirmo reizi Liepājā notiks LBDS kongress

Publicēts 2009-08-03 15:40:32

Samazināt palielināt tekstu

Šī gada 7.augustā notiks ikgadējais Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) kongress, kurš pirmo reizi kopš Latvijas neatkarības atgūšanas notiks ārpus Rīgas –Liepājā, Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, Kuršu ielā 19.

Šogad baptisti visā pasaulē piemin to, ka 400 gadus atpakaļ iesākās baptistu kustība, kurai Latvijā tūlīt būs 150 gadu vēsture. Latvijā tās aizsākumi bija neatkarīgi no jebkādu citu misionāru darbības un arī toreiz tas notika Kurzemē.

Katru gadu Latvijas baptisti no vairāk nekā 80 draudzēm sabrauc kopā LBDS kongresā, lai atskatītos uz iepriekšējā gadā paveikto un skatītos nākotnē. „Šogad LBDS kongress notiek vienlaicīgi ar koru festivālu „Priekule 2009” un, lai abi šie pasākumi būtu ieguvēji un pulcētu pēc iespējas vairāk dalībnieku un apmeklētāju, kongress tiek organizēts Liepājā,” stāsta Pāvila draudzes mācītājs Mārtiņš Balodis, „Šī gada kongresa tēma atkal saistīta ar jaunu draudžu veidošanu Latvijā, par ko jau kādu laiku runājam arī mūsu draudzē. Esam mācījušies no ASV, Norvēģijas un citu valstu kristiešiem, uzklausījuši daudzus un dažādus viedokļus un ieteikumus par jaunu draudžu veidošanu. Mēģinām mūsu kultūrā pārnesamus principus atdzīvināt arī Latvijā.”

Pēdējo reizi LBDS kongress Liepājā notika 1925.gadā Liepājas baptistu Ciānas draudzes baznīcā.

Šogad LBDS kongresu plāno apmeklēt ap 200 dalībnieku un vairāk nekā 100 interesentu. Ar kongresa un koru festivāla programmu var iepazīties www.lbds.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv