Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Plānveida operāciju pārtraukšana palielinās mirstību Latvijā

Publicēts 2009-07-09 13:31:09

Samazināt palielināt tekstu

08.07.2009

Tuvākajā laikā dramatiski pieaugs akūto pacientu skaits un cilvēku mirstība Latvijā, jo finansējuma samazinājuma dēļ no 13. jūlija tiek pārtraukta visu plānveida pacientu ārstēšana Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā, tajā skaitā Latvijas Kardioloģijas centrā.

Pēdējos gados pacientu savlaicīgas un mērķtiecīgas ārstēšanas rezultātā hospitālā mirstība no kardiovaskulārajām slimībām Latvijā tika samazināta par 5%, bet Latvijas Kardioloģijas centrā – par 13%. Minētie dati uzskatāmi atklāj mūsdienīgas medikamentozās un invazīvās ārstēšanas nozīmi akūta koronāra sidroma pacientu aprūpē.

Pārtraucot plānveida operāciju veikšanu, palielināsies akūto pacientu skaits, mirstība no kardiovaskulārajām slimībām, rindas uz plānveida operācijām nākotnē un mirstības skaita ziņā mēs atgriezīsimies 90-tajos gados.

Šobrīd plānveida operācijas jau pārtrauktas Rīgas Austrumu Klīniskajā universitātes slimnīcā, tiks pārtrauktas Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā un arī citās Latvijas slimnīcās.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv