Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Precizētas pārtikas preču marķēšanas prasības

Publicēts 2009-09-04 13:36:47

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas izstrādāto Ministru kabineta noteikumu projektu „Grozījumi Ministru kabineta 2004. gada 23.novembra noteikumos Nr.964„Pārtikas preču marķēšanas noteikumi””.

Saskaņā ar Pārtikas kodeksa pamatnostādnēm un Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes Diētisko produktu, uztura un alerģijas ekspertu grupas ieteikumiem, noteikumos precizēta jēdziena „šķiedrvielas” definīcija. Šķiedrvielu definīcijā tiek iekļauti ogļhidrātu polimēri, kuriem ir labvēlīga ietekme, tos lietojot uzturā.

Tāpat noteikumos papildināts enerģētiskās vērtības pārrēķina koeficientu saraksts ar ‘šķiedrvielām’ un ‘eritritolu’. Eritritolu var izmantot daudzos pārtikas produktos, lai aizstātu uzturvielas, piemēram, cukuru, ja vēlama zemāka enerģētiskā vērtība.

Pārtikas preču marķēšanas noteikumos atjaunots pašreizējais vitamīnu un minerālvielu un to ieteicamo diennakts devu pielikums.

Noteikumu projekts stāsies spēkā 2009.gada 31.oktobrī, taču pārtikas preces, kas nav marķētas atbilstoši noteikumu projekta prasībām, varēs realizēt līdz 2012.gada 30.oktobrim.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv