Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Precizēti vakcinācijas noteikumi

Publicēts 2007-06-05 17:39:47

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 5.jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja noteikumus "Grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 26.septembra noteikumos Nr.330 "Vakcinācijas noteikumi"".

Vakcinācijas noteikumi paredz papildināt bērnu obligāto vakcinācijas kalendāru, ar 2008.gada 2.janvāri uzsākot 15 mēnešus vecu bērnu vakcināciju pret vējbakām.

Vakcinācijas noteikumu grozījumi paredz iespēju visiem ģimenes ārstiem plānot un vakcinēt bērnus, kuriem deklarētā dzīves vieta ir ērču encefalīta augsti endēmiskajās teritorijās, neatkarīgi no savas prakses pamatteritorijas.

Grozījumi noteikumus palielina ārsta palīga lomu, nosakot, ka viņš piedalās ne tikai ārstniecībā, vada pacientu aprūpes darbu, nodarbojas ar pacienta izglītošanu veselības jautājumos, veic profesionālās izglītības darbu, bet arī izmeklē pacientus, diagnosticē slimības un veic ārstēšanu.

Grozījumi noteikumos arī veikti, lai precizētu funkciju sadali starp valsts aģentūru "Sabiedrības veselības aģentūra" un zāļu lieltirgotavām vakcīnu uzglabāšanā un izplatīšanā. Turpmāk zāļu lieltirgotavas katru mēnesi apkopos vakcinācijas iestāžu pasūtījumu un vakcīnu izlietojumu, par ko iesniegs atskaiti Sabiedrības veselības aģentūrā.

www.vm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv