Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Precizēts Latvijas elektroniskās pārvaldes koordinācijas padomes nolikums

Publicēts 2009-11-09 11:30:07

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

Lai veicinātu nevalstisko organizāciju aktīvu līdzdalību elektroniskās pārvaldes stratēģisko vadlīniju aktualizēšanā un elektroniskās pārvaldes projektu īstenošanā, otrdien, 3.novembrī, Ministru kabinets apstiprināja Latvijas elektroniskās pārvaldes koordinācijas padomes nolikumu.

Padomes uzdevums ir koordinēt un organizēt ar elektronisko pārvaldi saistīto jautājumu risināšanu, kā arī informēt valsts un pašvaldību institūcijas par darbībām elektroniskās pārvaldes jomā.

Padomi turpmāk vadīs reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns un tajā darbosies nozaru ministriju pārstāvji, kā arī nevalstiskās organizācijas.

Reorganizējot Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija kopš šā gada 1.jūnija ir vadošā iestāde arī elektroniskās pārvaldes, informācijas sabiedrības un informācijas tehnoloģijas jomā.

Pārņemot sekretariāta funkcijas, ministrija plāno uzlabot sniegto pakalpojumus elektroniskās pārvaldes, informācijas sabiedrības un informācijas tehnoloģiju jomā.

Jau šobrīd ministrija ir izstrādājusi vairākus priekšlikumus elektroniskās pārvaldes pakalpojumu uzlabošanas jomā, piemēram, plānots sniegt iespēju uzņēmējiem ieviest universālu valsts nodevas nomaksas e-pakalpojumu, kā arī uzlabot elektronisko iepirkumu sistēmu.

Lai samazinātu valsts pārvaldes informācijas tehnoloģiju (IT) infrastruktūras izmantošanas izmaksas, ministrija ir sagatavojusi priekšlikumus valsts pārvaldes iestāžu IT infrastruktūras izmantošanas optimizācijai, piedāvājot ieviest vienota datu centra principu IT infrastruktūras pārvaldīšanā, kā arī izveidot iestāžu IT resursu katalogu, kurā tiktu uzskaitīti iestādēs izmantojamie programmprodukti un tehniskās iekārtas.

Tāpat ministrs E.Zalāns aicinājis Banku augstskolu veikt pētījumu par finanšu ieguvumiem, izmaksām un riskiem atvērtā koda programmatūras izmantošanas jomā.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv