Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Mediji, reklāma, mārketings

Premjers atbalsta sabiedrisko mediju apvienošanu un apraides tarifu pārskatīšanu

Publicēts 2009-04-18 15:25:24

Samazināt palielināt tekstu

17.04.2009

Šodien, 17.aprīlī, pēc Latvijas Radio ierosinājuma notika Ministru prezidenta Valda Dombrovska tikšanās ar Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) vadību, Nacionālā radio un televīzijas padomes (NRTP) priekšsēdētāju, kā arī Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) vadību.

Sarunas gaitā EBU pārstāvji apliecināja savu sapratni par ekonomisko situāciju Latvijā, kas skar arī sabiedrisko mediju finansēšanas iespējas, vienlaikus izsakot bažas par šo mediju turpmākas finansiālas pastāvēšanas iespējām. Izklāstot savu īstermiņa un ilgtermiņa redzējumu par sabiedrisko mediju nākotni Latvijā, EBU pārstāvji apsolīja mēneša laikā iesniegt konkrētus risinājumus un piedāvājumus turpmākai sabiedrisko mediju finansēšanai Latvijā, ņemot vērā arī citu EBU dalībvalstu pieredzi.

Ministru prezidents V.Dombrovskis, augsti novērtējot EBU patieso vēlmi palīdzēt un izrādīto sapratni par valsts budžeta iespējām, vienlaikus izteica konkrētus priekšlikumus situācijas risināšanai jau šobrīd. V.Dombrovskis bija vienisprātis ar EBU vadību par abu sabiedrisko mediju – LR un LTV apvienošanas nepieciešamību, kas dotu ievērojamu ietaupījumu tieši uz administratīvo izmaksu rēķina.

Vienlaikus Ministru prezidents informēja, ka, ņemot vērā smago ekonomisko situāciju, uzdos satiksmes ministram izskatīt iespējas samazināt VAS „Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” piemērotos Radio un televīzijas programmu apraides tarifus elektroniskajiem  medijiem. „Te es saredzu reālu iespēju atbalstīt elektroniskos medijus šajā konkrētajā situācijā, jo īpaši ņemot vērā sabiedrisko mediju nozīmi un uzdevumus sabiedrības kultūras, sociālo un demokrātijas vajadzību apmierināšanā,” tikšanās laikā uzsvēra V.Dombrovskis.

Vērtējot situāciju LR un iespējas tās atrisināšanai, Ministru prezidents ir pārliecināts, ka galvenais, kas jāņem vērā jebkādu izmaksu samazinājumu scenārijos, ir programmu kvalitātes saglabāšana. „Mēs nedrīkstam pieļaut iespēju, ka ietaupījums tiek meklēts uz raidījumu veidotāju rēķina un līdz ar to arī to ciestu raidījumu kvalitāte. Bet, atskatoties uz smagās finansiālas situācijas izveidošanās vēsturi Latvijas Radio, nav saprotams, kādēļ padome pieļāva šādu situāciju Latvijas Radio? Gan pēc likuma, gan arī pēc būtības un sūtības - Eiropā padomes galvenais, pat lielākoties vienīgais uzdevums ir sekot līdzi budžetam,” piebilda V.Dombrovskis.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv