Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Premjers pārrunā risinājumus slimnīcu maksātnespējas novēršanai

Publicēts 2009-08-13 17:42:09

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 13.augustā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Medicīnas tehnoloģiju piegādātāju asociācijas (MTPA) uzņēmumu pārstāvjiem, lai pārrunātu izveidojušos kritisko situāciju, kad slimnīcu ilgtermiņa parādi šobrīd jau sasniedz ap 300 mlj. LVL, un kopējie īstermiņa parādi piegādātājiem, tai skaitā medicīnas preču un iekārtu piegādātājiem sasniedz vairākus desmitus miljonus latu.

Parādsaistības tehnoloģiju un ārstniecības preču piegādātājiem jau vairākkārt pārsniegušas līgumā noteiktos atmaksas termiņus, kas ir trīs mēneši, atsevišķos gadījumos sasniedzot pat 10 mēnešu kavējumus. Starp lielākajiem parādniekiem MTPA tiek minēta Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīca, kā arī Rīgas Austrumu slimnīca.

Sarunas dalībnieki uzsvēra, ka šobrīd veselības aprūpes sistēma sevi ir izsmēlusi un uzsāktās pārmaiņas veselības aprūpes reformēšanā neattaisno uz tām liktās cerības. „Reformas stagnē, problēmas saasinās. Parādi ir izveidojušies vairāku gadu laikā, patiesībā ir tikai sekas šīs sistēmas neprofesionālajai vadībai. Šobrīd finansējums mums ir nozīmīgākais jautājums, bet vienlaikus mēs vēlamies atbalstīt sistēmas sakārtošanu un ilgstoši iekļauties tajā,” sarunas gaitā uzsvēra „OneMed” izpilddirektors Olafs Gūtmanis.

MTPA pārstāvji atzina, ka veselības aprūpes sistēmas līdzekļi jau ilgstoši tiek tērēti neefektīvi, bet atbildību par valsts finanšu līdzekļu pārtērēšanu faktiski neuzņemas nevienas slimnīcas vadība. Ilgstoši ir izveidojusies situācija, kad slimnīca kavējušas maksājumus par piegādēm, tomēr ekonomiskās izaugsmes gados parasti, veicot budžeta grozījumus, pārtērētie līdzekļi slimnīcām piešķirti un tās gada beigās norēķinājušās ar piegādātājiem. Šobrīd ekonomiskai situācijai radikāli mainoties, ir apdraudētas arī ikdienas funkcionēšanai nepieciešamo medicīnas preču piegādes slimnīcām, kas to darbību var pilnībā apstādināt. Tomēr lielo parādnieku slimnīcu vadība nereti atsakoties pat no dialoga ar kreditoriem par iespējamu parādu atmaksu. Tādēļ MTPA nolēmuši vērsties pie Ministru prezidenta ar ierosinājumu sadarboties un rast izeju no krīzes situācijas.

Kā vienu no neatliekamiem pasākumiem slimnīcu vadības uzlabošanā, MTPA pārstāvji minēja nepieciešamību slimnīcu vadībā iekļaut ne tikai ārstus, bet arī profesionālus uzņēmumu vadības (menedžmenta) cilvēkus.

Ministru prezidents V.Dombrovskis pateicās MTPA pārstāvjiem par sniegto informāciju un situācijas vērtējumu, kā arī aicināja uz turpmāku sadarbību gan ilgtermiņā, gan īstermiņā, rodot risinājumus parādu atmaksāšanai, ņemot vērā veselības aprūpes finansējuma ierobežotās iespējas.
V.Dombrovskis uzsvēra, ka ir ieinteresēts konstruktīvā dialogā, lai slimnīcas nenonāktu maksātnespējas situācijā un vienlaikus, lai tiku pārtraukta jebkādu jaunu parādsaistību uzkrāšana, kas var apdraudēt slimnīcu darbību nākotnē.

Sarunā piedalījās Ivars Spriņģis, SIA Medeksperts; Dēvijs Zīvers, SIA AB tehnoloģiju korporācija; Maija Baumane, SIA Siemens; Juris Danče, SIA Scanmed; Zintis Feldmanis, SIA Semetron; Olafs Gūtmanis, SIA OneMed.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valdis Dombrovskis; Medicīnas tehnoloģiju piegādātāju asociācija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv