Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Pretrasisma nedēļā notiks vērienīgi pasākumi

Publicēts 2007-03-15 17:07:13

Samazināt palielināt tekstu

Trešdien, 21.martā, jau ceturto gadu Latvijā tiks atzīmēta Starptautiskā pretrasisma diena, ko atbalsta Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts Eiropas Padomes kampaņas "Visi dažādi. Visi vienlīdzīgi" ietvaros.

Lai mudinātu sabiedrību veicināt iecietību, Starptautiskās pretrasisma dienas ietvaros notiks pasākums "Visi dažādi. Visi vienlīdzīgi", kurā aicināti piedalīties 10.-12. klašu skolēni. Tas notiks Pasaules Tirdzniecības centrā, plkst. 10.00. Pasākumu atklās īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns.

"Saskarsmē ar citu rasu pārstāvjiem ir svarīga attieksme, cieņa un kā viņi tiek pieņemti sabiedrībā. Mūsu sabiedrība šobrīd sāk apzināties, ka saskarsme ar citām rasēm notiek arvien biežāk un ir svarīgi, lai šī komunikācija veicina savstarpējo sapratni," uzsver Oskars Kastēns.

Starptautiskās pretrasisma dienas mērķis ir parādīt sabiedrībai, ka kultūru dažādība mūs nevis apdraud, bet bagātina. Pasākuma laikā notiks videoklipu demonstrēšana un jauniešu diskusija "Rasisma seja uz ekrāna", kurā piedalīsies jaunieši no vairākām Rīgas skolām, pārstāvji no Tiesībsarga biroja, asociācijas "Afrolat" u.c. Diskusijas laikā skolēniem būs iespēja uzdot jautājumus pasākuma dalībniekiem par rasisma un neiecietības jautājumiem. Notiks arī foto akcija "Mēs - par dažādību", kur katrai skolēnu grupai būs iespēja fotografēties kopā ar pasākuma dalībniekiem. Katra skola saņems lielformāta fotogrāfiju, kā arī būs pieejami informatīvi materiāli par Eiropas Padomes kampaņu "Visi dažādi. Visi vienlīdzīgi".

Šajā dienā Rīgas ielās varēs vērot arī muzikālu automašīnu, kas pievērsīs cilvēku uzmanību iecietības jautājumiem. Pasākumu organizē biedrība "Mazākumtautību programma "Zelta kamoliņš"" sadarbībā ar biedrību "Eiropas Minoritātes - Baltijas un Skandināvijas valstu filiāle" un Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta finansiālo atbalstu. Kampaņa "Visi dažādi. Visi vienlīdzīgi" notiek sadarbībā ar valsts un nevalstiskajām organizācijām un Eiropas Komisijas informatīvās kampaņas "Par dažādību. Pret diskrimināciju" rīkotājiem.

Uzziņai

Starptautiskā rasu diskriminācijas izskaušanas diena ik gadu tiek atzīmēta 21.martā. Šo starptautisko dienu 1966.gadā izsludināja ANO ģenerālasambleja. Datums tika izvēlēts, pieminot 1960.gada traģiskos notikumus Dienvidāfrikas Republikā, kad miermīlīgā demonstrācijā pret aparteīda režīmu tika nogalināti 69 cilvēki.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Rasisms;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv