Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

Projektā "Nesmēķējošā klase" uzvarējusi Balvu pilsētas ģimnāzijas 8.b klase

Publicēts 2008-04-30 13:45:57

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 30.aprīlī, ar uzvarētāju un divu veicināšanas balvu izlozi noslēdzās Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīkotais projekts "Nesmēķējošā klase 2007/2008". Galveno balvu ieguva un par uzvarētājiem kļuva balvēnieši - Balvu pilsētas ģimnāzijas 8.b klase, kurā mācās 22 skolēni. Abas veicināšanas balvas ieguva divas klases no Latgales – Dagdas vidusskolas 7.a klase, kurā mācās 19 skolēni, un Preiļu vidusskolas 8.a klase – arī tajā mācās 19 skolēni.

Izlozē piedalījās 95 septītās un astotās klases no visas Latvijas, kas visu projekta gaitu spēja atteikties no smēķēšanas.

Uzvarētāji - Balvu pilsētas ģimnāzijas 8.b klases skolēni, 28. un 29.maijā Cēsu rajona atpūtas kompleksā "Rakši" divas dienas aktīvi atpūtīsies kopā ar klasesbiedriem. Savukārt veicināšanas balvu ieguvēji – Dagdas un Preiļu vidusskolu skolēni dodies uz ūdens atrakciju parku "Līvu Akvaparks".

Uzvarētājus ar izlozes palīdzību noteica topošie sabiedrības veselības speciālisti - Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības fakultātes studenti un B/A "Turība" Sabiedrisko attiecību fakultātes studentes, kas šobrīd prakses ietvaros gūst pieredzi SVA.

Pēc uzvarētāju noskaidrošanas SVA direktors Uldis Līkops devās uz Balvu pilsētas ģimnāziju, lai klātienē apsveiktu uzvarētājus un pasniegtu ceļazīmi uz aktīvās atpūtas pasākumu, kā arī veselīgu dāvanu– augļu un dārzeņu grozu.

Kopā pēc 5 mēnešiem projektā par galveno balvu cīnījās 95 klases no sākotnēji pieteikto 269 klašu skaita. Projekta piecu mēnešu laikā no dalības izstājās 174 klases, kas neizpildīja kādu no Nesmēķējošās klases noteikumiem.

Sabiedrības veselības aģentūra apsveic visu klašu kolektīvus, un, neraugoties uz balvu izlozi, ieguvēji un uzvarētāji ir visi. Klašu saraksts atrodams SVA mājas lapas sadaļā "Nesmēķējošā klase". Tāpat SVA novēl visiem skolēniem turpināt iesākto, un pildīt savu apņemšanos nesmēķēt visa mūža garumā.

"Nesmēķējošā klase" ir ES Sabiedrības veselības programmas iniciēts profilakses projekts jauniešiem, kas Eiropā notiek jau 11. gadu, par galveno mērķi izvirzot: aizkavēt iespējamo smēķēšanas uzsākšanu un veicināt smēķēšanas atmešanu to jauniešu vidū, kas jau sākuši šo kaitīgo ieradumu. Latvijā projekts notiek trešo gadu, un tajā piedalījās 7.-8. klašu skolēni no visas Latvijas.

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra; Nesmēķējošā klase;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv