Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Raimonds Peļņa: Latvijas mobilā interneta tirgus attīstās pēc atšķirīga scenārija nekā pasaulē

Publicēts 2009-10-27 15:48:05

Samazināt palielināt tekstu

26.10.2009

Latvijas mobilā interneta tirgus atpaliek no pasaules bezvadu interneta attīstības tempiem, kas liecina, ka jau šī gada beigās platjoslas mobilā interneta lietotāju pasaulē būs par 100 milj. vairāk nekā fiksētā interneta lietotāju.

Starptautiskās Telekomunikāciju savienības (International Telecommunication Union) jaunajā pētījumā uzsvērts, ka šā gada beigās mobilā interneta lietotāju skaits pasaulē sasniegs 600 miljonus. Tas skaidrojams ar faktu, ka daudzās valstīs, īpaši mazattīstītās, izdevīgāk ir jau sākotnēji ieviest bezvadu nekā kabeļtehnoloģijas.

Tomēr Latvijā interneta tirgus ir audzis atšķirīgi. Vēsturiski mūsu valstī ir ļoti veiksmīgi un stabili attīstījušies kabeļinterneta pakalpojumi. „Tā kā valsts teritorija nav liela un arī iedzīvotāju skaits ir tikai nedaudz virs diviem miljoniem, tad vadu komunikāciju evolūcija šķiet loģiska, savukārt mobilais internets vēl ir salīdzinoši jauns pakalpojums, tādēļ tam vēl ir jāiekaro sava vieta Latvijas tirgū,” skaidro Triatel valdes priekšsēdētājs Raimonds Peļņa.

Lai veiksmīgi attīstītu bezvadu interneta tehnoloģijas Latvijā, ir jāņem vērā esošās nacionālā telekomunikāciju tirgus īpatnības un gadu gaitā izveidojušos interneta lietotāju paradumus.

„Pirmkārt, lielā interneta operatoru skaita un sīvās konkurences dēļ internets kļūst ne vien ātrāks, bet arī lētāks. Jaunākie pētījumi apliecina, ka Latvijā ir 6. ātrākais internets pasaulē. Šobrīd vērojama tendence, ka patērētāji, pieraduši pie kabeļinterneta straujās attīstības, pieprasa arvien ātrāku internetu, vienlaicīgi pazeminot pakalpojuma cenas. Kaut arī bezvadu internets Latvijā atbilst visām platjoslas interneta prasībām, tas ilgstoši nevarēja konkurēt ar atsevišķu kabeļinterneta operatoru piedāvāto ātrumu. Tādēļ, lai veicinātu bezvadu interneta tirgus straujāku izaugsmi, ir jāveic tālāka interneta lietotāju izglītošana, izskaidrojot un praksē demonstrējot mobilā interneta lietošanas priekšrocības un piedāvātās iespējas.”

Bezvadu interneta galvenā priekšrocība – mobilitāte – veicinājusi strauju bezvadu interneta attīstību, kad pie interneta pieslēguma varēja piekļūt visi tie Latvijas iedzīvotāji, kuriem līdz šim nebija citu alternatīvu pieslēgties globālajam tīmeklim. Īpaši izteikti tas vērojams, attīstot tīkla pārklājumu. „Uzreiz pēc mobilā interneta tīkla izbūves praktiski visā Latvijas teritorijā pērnā gada pavasarī, mūsu klientu skaits pieauga par 10% mēnesī un šādi turpināja augt katru mēnesi, tādēļ šobrīd esam vieni no lielākajiem tirgus spēlētājiem,” uzsver R. Pelņa, norādot, ka, pateicoties tehnoloģiju attīstībai un palielinoties to lomai darbā, mobilais internets mobilitātes un plašā pārklājuma dēļ ir kļuvis par izteiktu darba instrumentu.

Kaut arī šobrīd liela daļa Latvijas mobilā interneta klientu, līdzīgi kā citviet pasaulē, ir cilvēki, kuriem bezvadu interneta pieslēgums ir vienīgā iespēja izmantot globālo tīmekli, tomēr tā izplatība būs vēl straujāka. Tas saistāms ar faktu, ka mobilās tehnoloģijas ir visātrāk augošā nozare pasaulē. Turklāt, kā parādījusi līdzšinējā pieredze, Latvijā pēc neatkarības atgūšanas 90. gadu sākumā IT&T joma attīstījusies daudz straujāk nekā citviet pasaulē, tādēļ ir pamats uzskatīt, ka arī pie mums mobilā interneta tirgus piedzīvos strauju izaugsmi, sasniedzot attīstīto valstu līmeni.

www.triatel.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Triatel;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv