Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nekustamie īpašumi un būvniecība

RAPLM sagatavojusi priekšlikumus Dienvidu tilta būvdarbu pārkāpumu novēršanai

Publicēts 2009-07-09 12:14:21

Samazināt palielināt tekstu

07.07.2009

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) otrdien, 7.jūlijā, Ministru kabinetam sniedza priekšlikumus par tālāko rīcību saistībā ar atklātajiem pārkāpumiem Dienvidu tilta būvdarbu izmaksās.

Izvērtējot Valsts kontroles revīzijas ziņojumu par Dienvidu tilta pār Daugavu Rīgā projektēšanas, būvniecības un finansēšanas atbilstību tiesiskajam regulējumam, kā arī ieteikumiem ieviešanas laika grafikā un informāciju no Rīgas domes, ministrija izvērtēs saistošos noteikumus „Rīgas pilsētas pašvaldības nolikumu” un tajā veiktos grozījumus, nosakot procedūru kā pastāvīgās komitejas nodrošina Rīgas domes lēmumu izpildes kontroli, atbilstoši tiesiskajam regulējumam.

Tāpat ministrijas rīcībā ir informācija, ka par iespējamajām nelikumībām Dienvidu tilta būvniecības iepirkuma organizēšanu un finansējuma piesaisti, Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu.

Likums „Par pašvaldībām” nosaka, ja pašvaldības amatpersona, pildot amata pienākumus, ar nodomu vai aiz rupjas neuzmanības ir radījusi zaudējumus pašvaldībai, tai ir pienākums tos atlīdzināt. Likums arī nosaka, ka prasību tiesā par zaudējumu atlīdzināšanu var celt arī Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija.

RAPLM, atkarībā no uzsāktā kriminālprocesa rezultātiem, izvērtēs nepieciešamību celt prasību tiesā pret attiecīgajām amatpersonām par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu Rīgas pilsētas pašvaldībai.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dienvidu tilts;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv