Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Reakcija uz protestiem Bauskā raksturīga totalitārām sabiedrībām un liecina par politiskās elites nespēju sarunāties ar valsts iedzīvotājiem

Publicēts 2009-09-04 13:25:36

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

Speciālās vienības “Alfa” izmantošana, lai izklīdinātu nesakcionēto iedzīvotāju pulcēšanos 31. augustā Bauskā, kas protestēja pret Bauskas slimnīcas slēgšanu, ir raksturīga totalitārām sabiedrībām, kur politiskā elite nezin, kā sarunāties ar sabiedrību un baidās to darīt. Delna ir norūpējusies, ka šāda specvienību izmantošana varētu aizstāt sarunu ar sabiedrību un nepopulāru lēmumu skaidrošanu, īpaši situācijā, kad ekonomiskās krīzes ietekmē sagaidāma daudzu iedzīvotāju grupu dzīves līmeņa ievērojama pasliktināšanās.

Ekonomiskas krīzes apstākļos solidaritātes un kopības sajūtas veidošana sabiedrībā ir ļoti nozīmīga. Uz to Latvijas iedzīvotājus aicināja Valsts prezidents un politiskā elite vēl pirms nedēļas notikušā Baltijas ceļa gadadienas skrējiena laikā, kas plaši pulcināja arī Bauskas iedzīvotājus. Tas, ka augstu amatpersonu vietā, kas sabiedrībai skaidrotu savus nepopulāros lēmums, uz Bausku tika nosūtīta bruņota specvienība “Alfa”, kas izklīdināja protestētājus, liecina par politiskās elites vājumu, nespēju skaidrot savus lēmumus un palielina sabiedrības atsvešinātību.

Delna jau iepriekš ir norādījusi uz Veselības ministres Baibas Rozentāles iespējamo neatbilstību amatam, īpaši saistībā ar iepriekšējiem interešu konfliktiem. Delna pievienojas Valsts prezidenta vērtējumam, ka 31. augustā pie Bauskas protestētājiem skaidrot slimnīcas slēgšanu bija jādodas Veselības ministrei Baibai Rozentālei. Delna atkārtoti aicina Ministru Prezidentu Valdi Dombrovski izvērtēt Baibas Rozentāles atbilstību Veselības ministres amatam. 

Delna aicina iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci nekavējoties izvērtēt un izskaidrot Valsts policijas vadības lēmumu par specvienības “Alfa” nosūtīšanu uz Bausku un skaidrot sabiedrībai, vai šāda spēka lietošana iedzīvotāju izklīdināšanai negrauj sabiedrības uzticību valsts varai. Policijas vadības neadekvāto reakciju uz 31. augusta protestu Bauskā īpaši pastiprina Rīgas 2009. gada 13. janvāra notikumu atsaukšana atmiņā, kad policijas spēki nespēja savlaicīgi reaģēt uz nelielas cilvēku grupas izraisītiem grautiņiem Vecrīgā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv