Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Roberts Putnis turpinās brīvprātīgi pildīt Delnas padomes priekšsēdētāja amatu

Publicēts 2007-11-02 01:14:10

Samazināt palielināt tekstu

Ar šodienu Roberts Putnis turpinās brīvprātīgi pildīt padomes priekšsēdētāja amatu "Sabiedrībā par atklātību DELNA", jo līdzekļu trūkuma dēļ Delna ir spiesta pārtraukt darba attiecības ar padomes priekšsēdētāju. Šāds lēmums tika pieņemts, izvērtējot nepietiekamos vietējā finansējuma (ziedojumi, pakalpojumi un projekti) ieņēmumus šajā gadā, kas nenodrošina finansējumu administratīvu funkciju izpildei. Kopumā Delnas pilnvērtīga darba turpināšanai politiskā sargsuņa, politikas analīzes un projektu līdzekļu piesaistes darba nodrošinājumam ir nepieciešami 45 tk. Ls gadā ar projektiem nesaistītu ziedojumu formā.

NVO finansējuma situācija valstī ir principiāli mainījusies kopš iestāšanās Eiropas Savienībā un to Delna izjūt tiešā veidā. Latvijas NVO vairs nav pieejams neviens attīstības sadarbības avots no ārvalstīm darbam Latvijā kā, piemēram, USAID, SIDA, CIDA, Sorosa fonda finansējums uz vietas ārvalstu vēstniecību piešķirtie līdzekļi, kas salīdzinoši lielā apjomā bija pieejami iepriekš.

No jauna pieejamajiem Eiropas Savienības līdzekļiem ir nepieciešams līdzfinansējums no 15 līdz 40 % apjomā, kuriem jābūt vietējas izcelsmes līdzekļiem. Tiem nedrīkst būt no citiem Eiropas institūciju avotiem. Turklāt šie līdzekļi ir izmantojami konkrētu projektu mērķu sasniegšanai un ļoti ierobežoti izmantojami administratīvām vajadzībām (5-7%). Attiecīgi ES rada jaunu ziedojumu līdzekļu nepieciešamību, turklāt tie ir saistīti ar avansu maksājumiem pat 30% apjomā, kuru atmaksa kavējas ilgāk par gadu.

Pieejamais valsts finansējums NVO ir minimāls un neatbilst NVO vajadzībām. Ar to saistītie politiskie lēmumi ir ievērojami iekavēti un apdraud organizētās pilsoniskās sabiedrības eksistenci kopumā.

Pasaulē pilsoniskās sargsuņu iniciatīvas pamatā finansē vietējā pilsoniskā sabiedrība un sociāli atbildīgs bizness. Šāds modelis arī ir vienīgais iespējamais Latvijai.

Situāciju komentē Delnas padomes priekšsēdētājs Roberts Putnis: "Ar šo lēmumu uzņemos atbildību par ziedojumu trūkumu un ar savu brīvprātīgo darbu ceru motivēt Delnas biroja darbiniekus, biedrus un atbalstītājus aktīvai ziedojumu piesaistei. Ziedojumi ir arī apliecinājums Delnas un tās vadītāja darba nozīmei Latvijas sabiedrībā. Ir skumji redzēt, cik Latvijas kontekstā salīdzinoši mazi ir iztrūkstošie līdzekļi, lai Delna varētu pilsoniskas iniciatīvas formā stāties pretī nesalīdzināmi labāk finansiāli "nodrošinātajiem" korupcijas izaicinājumiem mūsu valstī."

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; Roberts Putnis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv