Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Robina Moema "Kalpotājs" Dailes teātrī

Publicēts 2007-02-21 09:36:11

Samazināt palielināt tekstu

3. martā Dailes teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos angļu rakstnieka Robina Moema (Robin Maugham) psiholoģiskais trilleris "Kalpotājs".

"Kalpotājs" ir rotaļa par varas mehānismiem. Lugā izskan daudz jautājumu - vai, tiecoties pēc piepildītas dzīves, mēs īsti apzināmies, kas tas ir? Vai vēlmi mīlēt mēs neaizvietojam ar bērnišķīgu uzstājību būt mīlētiem? Kurā brīdī dzīves baudīšana no laimes pārtop nesātībā?

Kad Tonijs pieņem darbā kalpotāju Beretu, viņš vēl neaptver, cik ļoti var izmainīties dzīve, ja pēkšņi visas iegribas piepildās. Kalpotājs Berets bez ierunām pakļaujas, turklāt viņš iepazīstina darba devēju ar savu radinieci, kas nebūt nav tā, par ko izliekas...

Jaunās izrādes režisors Kārlis Auškāps atzīst: "Luga uzdod neskaitāmas mīklas, jautājot - kas valda pār mūsu dzīvi un kas ir mūsu dzīves īstie saimnieki?"

Jauniestudējumā spēlēs dailes teātra jaunās paaudzes aktieri Lauris Subatnieks (Berets), Gints Grāvelis (Tonijs Viljamss), Lauris Dzelzītis (Ričards Mertons), Ieva Ertmane (Sallija Granta), Aija Dzērve (Vera) un Sarmīte Rubule (Meibela).

Izrādes režisors ir Kārlis Auškāps, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, bet kostīmus veido Jurate Silakaktiņa. Iestudējuma mūzikas režisors un režisora asistents ir Gundars Cauka.

Robins Moems ir pazīstams angļu rakstnieks (1916-1981). Viņa kontā ir ap 30 grāmatu, to skaitā ceļojumu apraksti, autobiogrāfijas, īsie stāsti un romāni. R.Moems daudz rakstījis skatuvei, kino un televīzijai. "Kalpotājs" ir viņa populārākais darbs, un kinomīļiem tas palicis atmiņā no Džozefa Losija 1963. gadā uzņemtās filmas ar Dērku Bogardu galvenajā lomā. Jāpiebilst, ka R.Moems ir slavenā Viljama Somerseta Moema brāļa dēls.

"Kalpotāja" pirmizrāde notiks 3. martā plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē. Tuvākās izrādes 4., 9. un 20. martā.

Kalpotājs
Foto - Janis Deinats "Fotocentrs", dizains - Aigars Ozolins

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dailes teātris; Kārlis Auškāps;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv