Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

“Sabiedrība par atklātību – Delna” neatbalsta atteikšanos no amatpersonu deklarāciju pārbaudes

Publicēts 2009-06-10 10:48:12

Samazināt palielināt tekstu

09.06.2009

Laikā, kad saistībā ar ekonomisko krīzi, korupcijas riski pieaug, atteikšanās no amatpersonu deklarāciju pārbaudes degradētu to ieviešanas mērķi. Bez tam deklarāciju publiskošana, lai nodrošinātu atklātības principa ieviešanu, zaudē jēgu, ja netiek kontrolēts to patiesums.

Amatpersonu deklarāciju pārbaude ir instruments, kas ļauj konstatēt ne vien interešu konfliktus amatpersonu darbībā, bet arī citus  tiesībpārkāpumus, tai skaitā, tā sauktās “valsts nozagšanas” kontekstā. Izdevumu neatbilstība ienākumiem, valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu pārkāpšana ir signāli, kas var palīdzēt nonākt pie ievērojami nozīmīgākiem atklājumiem, ļaujot atklāt noziegumus valsts institūciju dienestā, kas rada būtisku kaitējumu valstij.

Ministru kabineta nespēja gadiem atrisināt funkciju sadalījumu starp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Valsts Ieņēmumu dienestu nedrīkst kļūt par iemeslu konceptuālai korupcijas novēršanas un apkarošanas sistēmas vājināšanai valstī.

Ierobežotu valsts finanšu iespēju ietvaros būtu jāievieš metodika deklarāciju pārbaudei atbilstoši prioritātēm, kas izriet no korupcijas riskiem, nevis jāatsakās no deklarāciju pārbaudes vispār.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv