Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

"Sabiedrība par atklātību – Delna" sadarbībā ar Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamentu piektdien, 4.aprīlī rīko forumu "Detālplānojums pilsētvidē – ilgtspējīgas attīstības plānošanas instruments

Publicēts 2008-04-03 12:07:22

Samazināt palielināt tekstu

Forums notiks Rīgas Kongresu nama Jaunajā zālē no plkst. 9:00 līdz 14:30.

Paneļdiskusijā savu dalību pietiekuši ap 100 dalībnieku – Rīgas Domes, valsts pārvaldes, likumdevējvaras un pašvaldību pārstāvji, nozares eksperti, biznesa un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Forumu atklās Rīgas Domes priekšsēdētājs Jānis Birks, to vadīs Delnas padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Foruma mērķis ir diskusiju rezultātā vienoties par konkrētiem priekšlikumiem turpmākai rīcībai, lai veicinātu kvalitatīvu un pārdomātu detālplānojuma piemērošanu pilsētvides plānošanā.

Pēdējo gadu laikā ar sarežģījumiem detālplānojuma piemērošanā ir saskārušās visas procesā iesaistītās puses, jo tām nav vienotas izpratnes par tā piemērošanas principiem. Forums notiek, lai veicinātu izpratni par detālplānojuma nozīmi, jēgu un lietošanas iespējām, lai konstatētu sarežģījumus saistībā ar detālplānojuma piemērošanu un piedāvātu risinājumus.

Forumu ierosināja Delna un par tā rīkošanu Rīgas Domes vadība un Delna vienojās tikšanās laikā 22.februārī.

Delnas padomes priekšsēdētāja Lolita Čigāne komentē: "Teritorijas plānošanas sistēmā ir virkne problēmu. Forums ir viena no Delnas iniciatīvām, lai aktivizētu risinājumus, pievēršoties konkrēti detālplānojumam un Rīgai. Forums ir plānots kā konstruktīvu priekšlikumu apkopošana patreizējās situācijas uzlabošanai. Ar izsvērtām pārmaiņām tiktu uzlabota detālplānojuma piemērošanas kvalitāte un samazinātos paaugstinātais korupcijas risks teritorijas plānošanā."

Forumu līdzfinansē Eiropas Komisija, fonds "Ziedot" un Rīgas Domes Pilsētas attīstības departaments.

Plašāku informāciju par foruma norisi var iegūt, zvanot pa tālruni 7285585 (darba dienās no 10.00-12.00) vai +371 26414495 Gunai Veidemanei ([email protected]

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; Jānis Birks;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv