Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

"Sabiedrība par atklātību - Delna" šodien nosūtījusi vēstuli I.Godmanim ar aicinājumu uzņemties politisko atbildību un atmaksāt valsts kasē Latvijas Pirmās partijas/Latvijas Ceļa (LPP/LC) vēlēšanu apv

Publicēts 2008-04-24 18:35:55

Samazināt palielināt tekstu

Augstāki tiesiskuma un godīgākas politikas uzstādījumi bija par pamatu I. Godmaņa valdības izveidošanai un Valsts prezidents, premjerministra amatam izvirzot I.Godmani, ir uzdevis viņam to nodrošināt.

Saskaņā ar KNAB 24. aprīlī publiskoto informāciju par partiju pretlikumīgi iztērēto finanšu līdzekļu atmaksu, LPP/LC valsts kasē būtu jāatmaksā aptuveni 401 000 latu. Taču sakarā ar vēlēšanu apvienības pārreģistrāciju par politisku partiju, ir apgrūtināta soda piemērošana. KNAB uzskata, ka konkrētajā gadījumā apvienība, izmantojot politisko partiju pārreģistrācijas kārtību, ir mēģinājusi izvairīties no saistībām pret valsti, un tādējādi rīkojusies pretēji likuma mērķim, kas paredz nodrošināt partiju finansiālās darbības atbilstību parlamentārās demokrātijas sistēmai.

Delna uzskata – lai gan notikusi pārreģistrācija, LPP/LC kā partija ir pārmantojusi politisko atbildību par priekšvēlēšanu izdevumu pārkāpumiem, tādēļ tai valsts kasē jāatmaksā pretlikumīgi iztērētie līdzekļi. Formālas korekcijas partijas nosaukumā nemazina tās atbildību pret vēlētājiem, kuri pagājušajās vēlēšanās ir piešķīruši tai pilnvaras piedalīties likumdošanas un izpildvaras darbā. Premjera partijas izšķiroša rīcība, atmaksājot priekšvēlēšanu izdevumu pārtēriņu, šajā situācijā būs skaidrs apliecinājums tam, ka I. Godmaņa valdības apņemšanās ar saviem darbiem veicināt sabiedrības uzticēšanos, ir patiesa.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna; KNAB;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv