Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Sabiedrības veselības aģentūra, rīkojot "Manas veselīgās brīvdienas", aicina iedzīvotājus brīvo laiku pavadīt fiziski aktīvi un mudina pašvaldības biežāk organizēt aktīvās atpūtas un fizisko aktivitā

Publicēts 2008-05-07 10:19:41

Samazināt palielināt tekstu

06.05.2008

10.maijā Kuldīgā, 11.maijā Jelgavā, 17.maijā Madonā un 18.maijā Daugavpilī Sabiedrības veselības aģentūra(SVA) rīko aktīvās atpūtas pasākumus "Manas veselīgās brīvdienas", kuros apmeklētājiem bez maksas būs iespējas fiziski aktīvi pavadīt brīvo laiku. Rīkojot šāda veida pasākumus, SVA vēlas dot ierosmi iedzīvotajiem brīvā laika pavadīšanas ieradumu veidošanai, kā arī mudināt pašvaldības savās pārraudzības teritorijās biežāk rīkot pasākumus, kuros iedzīvotājiem bez lieliem naudas tēriņiem iespējams fiziski aktīvi pavadīt brīvdienas.

Lai sekmētu iedzīvotāju mazkustīguma mazināšanu, SVA izstrādājusi "Metodiskos materiālus aktīvās atpūtas un fizisko aktivitāšu pasākumiem lokālās administratīvās teritorijās (pašvaldībās)", kuros izklāstīti gan likumi un normatīvie akti, kas regulē pasākuma organizēšanas kārtību, gan sniegts detalizēts pasākumu realizācijas gaitas plānojums. Metodiskais materiāls palīdzēs pasākumu organizētājiem veidot pasākuma scenāriju un nolikumu, sastādīt izmaksu tāmi un piesaistīt finansējumu.

2006.gada Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma dati apliecina, ka Latvijas iedzīvotāju vidū pārsvarā dominē fiziski neaktīva brīvā laika pavadīšana. Par populārāko nodarbi brīvajā laikā 51,8% aptaujāto vīriešu un 49,8% sieviešu atzīmējuši televizora skatīšanos un lasīšanu.

SVA atgādina, ka regulāras fiziskās aktivitātes palīdz saglabāt veselīgu ķermeņa masu un uzveikt negatīvas emocijas un stresu, tās uzlabo miegu, kalpo par profilakses līdzekli pret vielmaiņas slimībām, sirds un asinsvadu slimībām, osteoporozi un dažu lokalizāciju ļaundabīgajiem audzējiem. Turklāt - brīvais laiks, ko ģimenes pavada svaigā gaisā atpūšoties un piedaloties dažādās sporta spēlēs, veicina veselīgus paradumus ģimenē, kā arī stiprina emocionālās saites starp ģimenes locekļiem.

Pasākuma "Manas veselīgās brīvdienas" dalībniekiem būs iespēja profesionāļu vadībā apgūt nūjošanas un jogas pamatus, braukt ar velosipēdiem un skrituļslidām, rāpties pa klinšu kāpšanas sienu, piedalīties tūrisma un orientēšanās stafetēs.

Pasākumos būs pieejami arī SVA Sirds veselības kabinetu pakalpojumi –interesentiem būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, vidukļa apkārtmēru, svaru un saņemt konsultāciju par sirds veselības profilaksi.

Pasākumu grafiks – 10.maijā no plkst.11.00-16.00 Kuldīgā, parkā pie estrādes (kontaktpersona Sandras Zeiliša, mob.t.27008417, [email protected]), 11.maijā no plkst.11.00 - 16.00 Jelgavā, skvērā aiz Kultūras nama (kontaktpersona Velta Lagzdiņa, mob.t.29423551, tel.3707275, [email protected] )17.maijā Madonā no plkst.11.00- 16.00, pilsētas laukumā (kontaktpersona Gunta Andžāne, mob.t. 29277762,tel. 4860580, [email protected]), 18.maijā Daugavpilī no plkst.11.00 – 16.00, parkā pie Ledushalles (kontaktpersona Irēna Kuņicka, mob.t. 29123775, [email protected] ).

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv