Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

Sabiedrības veselības aģentūra uzsākusi Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījuma 2008.gada aptauju un aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem atbilžu sniegšanā

Publicēts 2008-04-23 10:36:42

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2008

Sabiedrības veselības aģentūra uzsākusi pētījumu, kurā izzinās Latvijas iedzīvotāju paradumus, kas atstāj iespaidu uz veselību (smēķēšana, uzturs, fiziskā aktivitāte, alkohola lietošana, mutes higiēna, satiksmes drošība), kā arī respondentu gatavību mainīt uzvedību un vēlmi iesaistīties veselību veicinošos pasākumos.

Šis ir jau sestais šāda veida pētījums kopš 1998.gada, un desmit gadu laikā ir uzkrāta unikāla datu bāze, kuru var izmantot ar veselību saistīto paradumu novērtēšanai laika dinamikā valsts mērogā.

Tā, piemēram, kopš 1998.gada vērojama uzlabošanās pasīvās smēķēšanas jomā – vīriešu respondentu īpatsvars, kuri darba vietā tiek pakļauti tabakas dūmu ietekmei, samazinājies par 10%, turklāt kopumā 82,5% vīriešu un 90,8% sieviešu izsaka apmierinātību ar smēķēšanas ierobežošanas noteikumiem savā darba vietā.

Tāpat laika periodā no pirmā pētījuma gada ir vērojama stabila tendence samazināties piena patēriņam ar augstu tauku saturu iedzīvotāju uzturā (1998.gadā 41,8% aptaujāto vīriešu uzturā lietoja pienu ar 4% un lielāku tauku saturu, kamēr 2006.gadā – 26,9%) - un pretēji – palielināties svaigu dārzeņu patēriņam ikdienas ēdienkartē (2000.gadā 53,6% aptaujāto sieviešu lietoja svaigus dārzeņus uzturā trīs un vairākas reizes nedēļā, bet 2006.gadā – 68,3% ).

Aptaujas anketas ar mazliet vairāk nekā 100 jautājumiem tiks izsūtītas pa pastu 3000 Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir izvēlēti ar nejaušo atlases metodi. Anketas būs ievietotas aploksnē, kurā atradīsies arī apmaksāta atbildes aploksne.

Aptaujas dalībnieku anonimitātes tiek garantēta, jo anketas dati tiks kodēti un rezultāti apkopoti skaitļu un tabulu veidā.

Ar mediju starpniecību Sabiedrības veselības aģentūra lūdz iedzīvotājus būt atsaucīgiem un piedalīties aptaujā, jo iegūtie dati palīdzēs veiksmīgāk un precīzāk īstenot sabiedrības veselības politiku, kā arī plānot un rīkot veselību veicinošas programmas par veselīgu dzīvesveidu un slimību profilaksi.

www.sva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sabiedrības veselības aģentūra;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv