Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Sabiedriskā transporta organizēšanu reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos uzsāks plānošanas reģioni

Publicēts 2009-12-29 20:43:08

Samazināt palielināt tekstu

Plānošanas reģioni no 2010.gada uzsāks sabiedriskā transporta pakalpojumu organizēšanu reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos.

Līdz šim šīs funkcijas veica rajonu padomes, kas pēc administratīvi teritoriālās reformas noslēgšanās ir reorganizētas un šā gada beigās beigs pastāvēt.

Plānošanas reģioni no 2010.gada pašvaldību interesēs organizēs sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos, kas nodrošina pārvietošanos viena novada administratīvajā teritorijā, no šī novada uz tuvākajām apkārtējām teritorijām vai uz citu novadu plānošanas reģiona robežās.

Sabiedriskā transporta organizēšanai plānošanas reģioniem 2010.gada budžetā paredzēti 200 000 latu jeb 40 000 latu katram plānošanas reģionam.

Papildus tam ir iespēja piesaistīt Eiropas Sociālā fonda līdzekļus plānošanas reģionu kapacitātes stiprināšanai un papildus speciālistu darba nodrošināšanai.

Saskaņā ar likumu par valsts budžetu 2010.gadam dotācija zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos ir samazināta par 28% un veido 12,08 miljonus latu.

Pamatojoties uz to Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) ir aicinājusi plānošanas reģionus organizēt sabiedriskā transporta maršrutus tā, lai iekļautos pieejamā finansējuma apjomā. Vienlaikus pašvaldības pēc savas iniciatīvas par saviem līdzekļiem nepieciešamības gadījumā var veidot papildus maršrutus.

Šā gada 8.decembrī valdība no budžeta programmas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra dotāciju 1 miljona latu apmērā zaudējumu segšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos, kas radušies 2009.gadā.

Šī dotācija 23.decembrī ir pārskaitīta rajonu pašvaldībām un RAPLM aicina tās nodrošināt līdzekļu pārskaitīšanu pārvadātājiem.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv