Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Saņemti lauksaimnieku organizāciju pieteikumi Zemkopības ministrijas atbalstam

Publicēts 2007-04-04 16:00:00

Samazināt palielināt tekstu

Šā gada 2.aprīlī beidzās lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pieteikumu pieņemšana Lauku atbalsta dienestā (LAD), lai saņemtu valsts atbalstu (subsīdijas). Šogad no šīm organizācijām kopumā saņemti 65 pieteikumi, kuri tiks izskatīti tuvākajā laikā.

Zemkopības ministrija (ZM) atbalstu lauku un lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām (biedrībām un nodibinājumiem) piešķir ik gadu, lai sekmētu ZM un šo organizāciju sadarbību Latvijas lauksaimniecības un lauku politikas plānošanā, kā arī nepastarpināti uzzinātu lauksaimnieku viedokli un priekšlikumus daudzos nozares attīstībai būtiskos jautājumos.

"Sadarbība ar lauksaimnieku organizācijām un nozaru apvienībām vienmēr ir bijis nozīmīgs atbalsts Zemkopības ministrijas darbā. Lauksaimnieki vistiešākajā veidā ir saistīti ar darbu un dzīvi laukos, tāpēc ministrijai ir svarīgs viņu viedoklis par jautājumiem, kas saistīti ar lauksaimniecības attīstību. Lauksaimnieku apvienošanās sabiedriskās organizācijās un to efektīva darbība ir atbalstāma un nepieciešama, jo tā ir daudz ērtāk un operatīvāk apkopojami zemnieku viedokļi un nodrošināta pārstāvniecība diskusijās ar Zemkopības ministriju. Daudzu Latvijā darbojošos lauksaimnieku organizāciju sniegtie komentāri un ieteikumi ne reizi vien mums ir palīdzējuši precīzāk un atbilstošāk situācijai sagatavot dažādus dokumentus un daudz efektīvāk risināt ar nozares attīstību saistītus jautājumus," uzsver zemkopības ministrs Mārtiņš Roze.

2006.gadā ZM atbalsta subsīdijās 30 lauksaimnieku organizācijām ir piešķīrusi vairāk nekā 116 tūkstošus latu, un 22 reģionālajām apvienībām – vairāk nekā 65 tūkstošus latu. Atbalstīto organizāciju vidū ir lielākā daļa Latvijas lauksaimnieku organizāciju, tajā skaitā – Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), kas apvieno vairāk nekā 40 nozares organizācijas, Zemnieku saeima, Latvijas mazpulki, Latvijas Zemnieku federācija, Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija un citas.

"Zemkopības ministrija arī turpmāk atbalstīs lauksaimnieku organizācijas Latvijā, jo to darbība un aktivitātes ir nozīmīgs ieguldījums nozares attīstības veicināšanā. Ar katru gadu mēs centīsimies rast arvien plašākas iespējas un lielāku finansējumu šim atbalstam. Tāpat nākotnē meklēsim iespējas arī finansējuma palielinājumam Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvja darbam Briselē, jo šis postenis ir ļoti būtisks atbalsts Zemkopības ministrijai lauksaimnieku interešu efektīvā aizstāvībā un informācijas apmaiņā," norāda M.Roze.

Šogad organizāciju atbalstam kopumā paredzēti 450 tūkstoši latu.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv