Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Sanktpēterburgā atvērs skolu latviešu diasporas bērniem

Publicēts 2007-04-05 16:02:04

Samazināt palielināt tekstu

Lai veicinātu Sanktpēterburgā dzīvojošo Latvijas iedzīvotāju bērnu izglītības apguvi latviešu valodā, 7.aprīlī, plkst.17.00, ar Īpašu uzdevuma ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta finansiālu atbalstu, Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgas telpās atklās Latviešu Svētdienas skolu.

Atklāšanas ceremonijā piedalīsies Latviešu Nacionālā teātra pazīstamais aktieris Rūdolfs Plēpis un muzikālās daļas vadītājs Valdis Zilvers ar bērnu izrādi "Vai tas var būt?".

Latviešu Svētdienas skolas galvenie uzdevumi ir latviešu valodas, kultūras un tautas tradīciju saglabāšana un attīstība Sanktpēterburgas latviešu diasporā un vietējā sabiedrībā. Paredzēts, ka skoliņu regulāri apmeklēs vairāk kā 80 bērnu.

Nodarbības tiks organizētas divas reizes mēnesī. Tiks izveidotas vairākas mācību grupas latviešu valodas un kultūras apmācībai, ņemot vērā bērnu vecumu un latviešu valodas zināšanu līmeni. Svētdienas skolu varēs apmeklēt bērni un jaunieši vecumā no 3 līdz 16 gadiem. Galvenie apmācību principi skolā būs individuāla pieeja katram bērnam, attīstošas spēļu metodikas, nacionālais kolorīts un draudzīga atmosfēra.

Svētdienas skolā tiks organizētas dažādas vieslektoru - aktieru, mūziķu, mākslinieku, dzejnieku - no Latvijas organizētas apmācības. Maija sākumā notiks latviešu mākslinieces Laimas Bikšes meistarklases, rudenī plānota Latviešu Nacionālā teātra aktieru uzstāšanās un ziemā – dzejas izrādes.
Šis pasākums tiek īstenots ar Sekretariāta finansiālu atbalstu Pasaules brīvo latviešu apvienības/Sanktpēterburgas latviešu biedrības projekta "Svētdienas skolas atklāšana un darbība" ietvaros. Pasākumu atbalsta arī Aizkraukles Banka.

Projekts "Latviešu Svētdienas skola" Sanktpēterburgā tiek īstenots pirmo reizi.
Latviešu Svētdienas skolas atvēršana notiks Latvijas Republikas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgas telpās, Vasīlija salā, 10.līnija, 11.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv