Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Sārts ticies ar ASV Vācijas Maršala fonda Transatlantiskā centra izpilddirektoru Briselē Ronu Asmusu

Publicēts 2009-09-03 14:37:45

Samazināt palielināt tekstu

31.08.2009

Šodien Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts ticies ar ASV Vācijas Maršala fonda Transatlantiskā centra izpilddirektoru Briselē Ronu Asmusu, kurš uzturas vizītē Latvijā.

Tikšanās laikā tika apspriesta drošības situācija Baltijas reģionā, ASV iesaiste drošības situācijas attīstībā, kā arī Baltijas valstu attiecības ar Krieviju. J. Sārts un R. Asmuss pārrunāja NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādes procesu un jautājumus saistībā ar gaidāmo ikgadējo Rīgas konferenci.

R. Asmusa vizītes mērķis – pārrunāt ar aizsardzības ministru Imantu Lieģi un Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Sārtu fonda turpmākās sadarbības iespējas ar Latviju starptautisko projektu ietvaros, kā arī ārējās un aizsardzības politikas norises ASV un reģionā. Sadarbība ASV fondu tika izveidota, organizējot NATO dalībvalstu samitu Rīgā. Vizītes laikā R. Asmuss tiksies ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru, ārlietu ministru Māri Riekstiņu, kā arī ar valdības un Valsts prezidenta kancelejas amatpersonām.

R. Asmusam plānotas tikšanās ar Latvijas Transatlantiskās organizācijas un citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai apspriestu aktualitātes reģionā un pārrobežas sadarbības iespējas Melnās jūras reģiona fonda ietvaros (Black See Trust for Regional Cooperation) ietvaros.

Melnās jūras fonds reģionālajai sadarbībai ir izveidots ASV Vācijas Māršala fonda paspārnē. Fonda mērķis ir veicināt Melnās jūras reģiona sadarbību un demokrātiskus pārvaldes principus tajā. Fonds darbojas Armēnijā, Azerbaidžānā, Bulgārijā, Gruzijā, Moldovā, Rumānijā, Turcijā, Ukrainā un Krievijā. Latvija ir viena no fonda sadarbības partnervalstīm un tā darbības atbalstītāja.    

www.mod.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv