Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Satiksmes mezgla būvniecībai Kr.Valdemāra un Daugavgrīvas ielu krustojumā atsavinās nekustamo īpašumu

Publicēts 2009-11-09 11:37:40

Samazināt palielināt tekstu

03.11.2009

Otrdien, 3.novembrī, Ministru kabinets atbalstīja Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas (RAPLM) izstrādāto likumprojektu par nekustamā īpašuma – zemes gabala daļas Balasta dambī 3, Rīgā – atsavināšanu sabiedriskajām vajadzībām, lai izbūvētu satiksmes mezglu Krišjāņa Valdemāra un Daugavgrīvas ielu krustojumā.

Izstrādātā likumprojekta mērķis ir atsavināt nekustamo īpašumu svarīgu sabiedrības interešu nodrošināšanai, lai sakārtotu transporta infrastruktūru un attīstību Rīgas pilsētā.

Nekustamā īpašuma atsavināšana ir iespējama tikai pieņemot likumprojektu, jo pašvaldība ir piedāvājusi nekustamā īpašuma īpašniekam brīvprātīgi vienoties par nekustamā īpašuma atsavināšanu, bet sarunu gaitā pašvaldībai nav bijis iespējams vienoties ar īpašnieku par nekustamā īpašuma atsavināšanu.

Atsavinot nekustamā īpašuma daļu, kas atrodas ielas sarkanajās līnijās, tiks realizēta satiksmes mezgla būvniecība Krišjāņa Valdemāra un Daugavgrīvas ielu krustojumā.

Atbilstoši likumam par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedriskajām vajadzībām pieļaujama izņēmuma gadījumos un vienīgi pret atlīdzību, tomēr, ja nekustamo īpašumu nevar iegūt, vienojoties ar īpašnieku, priekšlikumu par nekustamā īpašuma atsavināšanu iesniedz valdība, pamatojoties uz valsts pārvaldes vai pašvaldības institūcijas ierosinājumu.

Par likumu vēl jālemj Saeimā.

www.raplm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv