Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Sekretariāts rīko pasākumu "Daugavpils Krievu nams Rīgā"

Publicēts 2007-11-22 14:08:07

Samazināt palielināt tekstu

Lai popularizētu Daugavpils krievu kultūru, veicinātu sadarbību ar mazākumtautību nevalstiskajām organizācijām un sekmētu starpkultūru dialogu Latvijas sabiedrībā, Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts sadarbībā ar Krievu kultūras centru rīt, 23. novembrī, organizē pasākumu "Daugavpils Krievu nams Rīgā".

Pasākuma mērķis ir veicināt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību kultūras tradīciju saglabāšanu un attīstību, kā arī veicināt multikulturālas sabiedrības veidošanu, stiprinot mazākumtautību izglītības iestādes kapacitāti.

Pasākumā piedalīsies īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns, mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvji, kultūras darbinieki, valsts un pašvaldību pārstāvji. Kā pasākuma īpašie viesi būs Krievijas Federācijas pārstāvji - Krievijas Federācijas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Viktors Kaļužnijs, Krievijas Vēstniecības Latvijā Pirmais sekretārs Vjačeslavs Efremovs, Krievijas Federācijas Ģenerālkonsuls Nikolajs Vikhljajevs.

Pasākuma norise:
plkst.15.00 – notiek "Daugavpils Krievu nams Rīgā" prezentācija;
plkst.18.00 - notiek seminārs-meistarklase "Rituāli un rituālās darbības krievu tautas svētkos", kur tiks parādītas tradicionālās krievu tautas rituālās darbības (dziesmas ar humoristiskām spēlēm, rotaļas, riņķadejas, sumināšana). Meistarklases dalībniekiem pašiem būs iespēja piedalīties senajos rituālos un iemācīties dažas dziesmas un spēles.

"Daugavpils Krievu nams Rīgā" notiks Sekretariāta telpās, Blaumaņa ielā 5a, 5.stāvā, Rīgā.

Tāpat no 23. līdz 30. novembrim Sekretariāta telpās būs apskatāmas vairākas izstādes – "Krievu tautas nacionālie tērpi", "Krievu patvāri", "Krievu matrjoškas", to skaitā krievu tautas lietišķās mākslas izstādes "Hohlomas izstrādājumi", "Gžeļas keramika", "Žostovas paplātes", "Palehas apgleznošana", kā arī varēs apskatīt izstādi "Pasaku sēta" un fotoizstādi "Daugavpils Krievu nams".

Šis pasākums notiek Tautību nedēļas ietvaros. Tautību nedēļas ir mazākumtautību nevalstisko organizāciju iniciatīva, savukārt Sekretariāts sniedz atbalstu šo pasākumu organizēšanā.

Aicinām plašsaziņas līdzekļus piedalīties šajā pasākumā, iepriekš saskaņojot savu klātbūtni ar Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Zani Lielķikuti.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv