Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Seminārā “Nodokļu optimizācija” informēs par efektīvu nodokļu plānošanu šī brīža ekonomiskajos apstākļos

Publicēts 2009-11-09 20:44:15

Samazināt palielināt tekstu

Ceturtdien, 12.oktobrī, Nodokļu likumdošanas izglītības centrs organizē semināru “Kā ietaupīt nodokļus darījumos ar nerezidentu?”, kura ietvaros ikvienam interesentam būs iespēja uzzināt vairāk par efektivitāti nodokļu plānošanā, orientējoties tieši uz darījumiem, kas slēdzami ar ārvalstu nodokļu maksātajiem jeb nerezidentiem.

Šobrīd uzņēmēji, lai spētu veiksmīgāk attīstīties, arvien vairāk saskaras ar darījumu slēgšanu ne vien vietējo uzņēmumu, rezidentu starpā, bet arī ar nerezidentiem. Šajos darījumos ik dienas nepareizu vai neprecīzu nodokļu aprēķināšanas dēļ privātpersonas un jo īpaši uzņēmumi tērē pietiekoši ievērojamas naudas summas. Tā kā Latvijā likumdošanas un Valsts Ieņēmumu Dienesta skaidrojumi attiecībā uz nodokļu apmaksu mēdz būt diezgan pretrunīgi, ikvienam finanšu direktoram, grāmatvedim, uzņēmuma vadītājam vai fiziskai personai būtu pašai jārūpējas par savu maksājumu atbilstību likumdošanai, vienlaikus nepārmaksājot. Iedziļinoties un izprotot šo sistēmu, nerezidentu un savas iespējas attiecībā uz nodokļu nomaksu iespējams atrast sev izdevīgāko norēķinu veidu.

Semināru “Kā ietaupīt nodokļus darījumos ar nerezidentu?” vadīs ilggadēja SIA „T & D Advance” nodokļu konsultante Jadviga Neilande, kas ieguvusi darba pieredzi ar nodokļu plānošanu, naudas plūsmas vadīšanu un līdzekļu efektīvu izlietojumu saistītās jomās Valsts ieņēmumu dienestā un citās institūcijās.

“Jau iepriekš, sadarbībā ar Neilandes kundzi esam organizējuši seminārus nodokļu optimizēšanas jautājumos. Pēdēja laikā saskaramies ar arvien lielāku uzņēmēju interesi tieši saistībā ar finanšu darījumiem sadarbībā ar ārvalstīs vai ārzonā reģistrētiem uzņēmumiem, uz kuriem attiecas citi likumi. Lai atbildētu uz pieaugošo interesi, nolēmām semināru orientēt tieši uz nodokļu darījumiem ar nerezidentiem,” komentē Nodokļu likumdošanas izglītības centra speciālists Aldis Zaļaiskalns.

Seminārā plānots apskatīt tādas tēmas kā: Kādos gadījumos nav jāmaksā VSAOI, nodarbinot ES personu? Kāda atšķirība starp profesionālo darbu un darba attiecībām? Kā piemērot nodokļu konvencijas? Paziņojumu aizpildīšana un iesniegšana VID. Kādus ienākumus apliek ar UIN un kādus neapliek? Kādas īpatnības ir jāzina darījumos ar nekustamo īpašumu? U.c.

Ikviens interesents, kas vēlas papildināt savas zināšanas nodokļu optimizācijā, aicināts iepriekš pieteikties dalībai seminārā. Vietu skaits ierobežots. Pieteikties dalībai seminārā iespējams arī elektroniski – [email protected] – līdz trešdienai, 7.oktobrim, vai arī zvanot 29948182.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv