Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

SIA „Balin Energy” izsniegta licence naftas izpētei un ieguvei Baltijas jūrā

Publicēts 2009-10-07 17:01:13

Samazināt palielināt tekstu

05.10.2009

2009.gada 1.oktobrī ekonomikas ministrs Artis Kampars izsniedza licenci ogļūdeņražu (naftas) izpētei un ieguvei SIA „Balin Energy”, kas uzņēmumam dod tiesības Latvijas Republikas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā Latvijas-Zviedrijas robežas tuvumā uzsākt naftas izpēti un pēc tam veikt ieguvi. Minētajā licences laukumā ar Ministru kabineta rīkojumu ir noteikta valsts līdzdalība 10% apmērā, ko valsts īstenos tikai naftas ieguves gadījumā.

Kā zināms, Ekonomikas ministrijas 2009.gada aprīlī izsludinātajā konkursā par ogļūdeņražu izpēti un ieguvi Latvijas Republikas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā pieteicās 2 pretendenti - SIA „Balin Energy” un Oljeprospektering AB (OPAB), no kuriem konkursā uzvarēja SIA „Balin Energy”.

Nafta Latvijā tika atrasta jau pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados, bet rūpnieciska tās ieguve nav notikusi, jo padomju laikā tās krājumi tika atzīti par pārlieku nelieliem salīdzinot, piemēram, ar Sibīrijas atradnēm. Šajā laikā naftas ieguves tehnoloģijas ir strauji progresējušas un tagad ir iespējama arī salīdzinoši nelielu iegulu izstrāde un šīs uzņēmējdarbības nozares attīstība arī Latvijā.

Pēc pašreiz spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, Latvijā ir iespējams saņemt licenci ogļūdeņražu meklēšanai, kā arī izpētei un ieguvei gan jūrā, gan uz sauszemes.

Vienlaikus informējam, ka SIA „Balin Energy” jau 2008.gada 5.decembrī Ekonomikas ministrija izsniegusi 2 licences ogļūdeņražu izpētei un ieguvei Latvijas Republikas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā.

Savukārt, 1996.gadā izsniegta ogļūdeņražu izpētes un ieguves licence Latvijas Republikas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā Latvijas-Lietuvas robežas tuvumā kompānijām Amoco un OPAB, kura stāsies spēkā pēc Latvijas – Lietuvas robežlīguma parakstīšanas.

Un 2008.gada decembrī izsniegta licence ogļūdeņražu meklēšanai Latvijas Republikas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā Baltijas jūrā Latvijas-Zviedrijas robežas tuvumā arī Zviedrijas uzņēmuma OPAB.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Balin Energy, SIA;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv