Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Skolotājiem maksās par līdz šim neapmaksāto darbu

Publicēts 2007-05-15 18:02:41

Samazināt palielināt tekstu

Šodien, 15.maijā Ministru kabinets atbalstīja piemaksu nodrošināšanu skolotājiem no šā gada 1.septembra par līdz šim neapmaksātām darba pozīcijām – 2 konsultāciju stundām un vidēji par 1 stundu rakstu darbu labošanas. No jaunā mācību gada skolotājiem palielinājums būs aptuveni 2 reizes lielāks nekā līdz šim bija plānots.

Izglītības un zinātnes ministre Baiba Rivža uzsver, ka šis lēmums iezīmē stabilitāti, apliecinot konkrētu piedāvājumu un nozares prioritātes. Viņa piebilst, ka šis priekšlikums saskaņā ar Ministru prezidenta rezolūciju, tika izstrādāts kopā ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību.

No 1.septembra jau iepriekš paredzētā 50 latu palielinājuma vietā par 1 likmi, papildus vidēji tiks maksāti 27 lati par konsultācijām, 14 lati par rakstu darbu labošanu, kā arī – nodrošināta 10% kvalitātes piemaksa jeb 32 lati – par 1 pedagoģiskā darba likmi kopā ar samaksu par konsultācijām, rakstu darbu labošanu un kvalitātes piemaksu, mēnesī vidējais skolotāja atalgojums būs 357 lati:

Par likmi (21 stunda nedēļā), Ls - 284
Papildus par konsultācijām, Ls - 27 (2 stundas nedēļā par likmi)
Papildus par darbu labošanu, Ls - 14 (1 stunda nedēļā par likmi)
10% kvalitātes piemaksa, Ls - 32
Kopā, Ls - 357

Šīs līdz šim neapmaksātās skolotāju darba pozīcijas tiks nodrošināts ne tikai aptuveni 33 000 Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārziņā esošo vispārizglītojošo un profesionālo skolu pedagogiem, bet visu ministriju pārziņā esošo izglītības iestāžu mācībspēkiem kopā – aptuveni 55 000 pedagogu.

IZM atkārtoti apliecina savu atbalstu un gatavību darbam, lai kopumā uzlabotu situāciju izglītības nozarē, lai nodrošinātu ilglaicīgu risinājumu un skaidri iezīmētu prioritātes, pilnveidojot pedagogu atalgojumu, tajā skaitā – iekļaušanu vienotajā darba samaksas sistēmā. Atbalsts valdības lēmumam Ministru kabineta sēdē tika pausts arī Profesionālo izglītības iestāžu direktoru padomes un Lauku profesionālās izglītības biedrības vārdā.

Šodien valdība uzdeva IZM kopā ar Finanšu ministriju šī gada valsts budžetā rast papildus pozīcijām nepieciešamo finansējumu – 9 440 000 latus.

www.izm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv