Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Slokas slimnīca saņem humāno palīdzību no Vācijas

Publicēts 2009-04-24 14:14:30

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2009

Šonedēļ Slokas slimnīcu Jūrmalā apciemoja grupa Vācijas labdarības aktīvistu, kas atveduši vairākas autokravas ar humāno palīdzību. Otrdien slimnīcas draugi tikās ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju Ģirtu Trenci.

„Sadarbība starp Latviju un Vāciju ir jau vēsturiski iedibinājusies, un ir ļoti patīkami, ka pašlaik tā skar labklājības sektoru,” tikšanās laikā sacīja Ģ.Trencis, pateikdamies par humanitāro palīdzību slimnīcai laikā, kad valsts ir pārtraukusi tās finansēšanu un visas rūpes par slimnīcu, tās pacientiem un personālu pārgājušas pašvaldības ziņā.

Arī domes priekšsēdētāja vietnieks Dainis Urbanovičs izteica pateicību par vāciešu ieguldījumu pilsētas sociālās sfēras atbalstā.

Domubiedru grupa no Lingenas/Osnabrikas Vācijā jau daudzus gadus ir apvienojusies biedrībā „Humanitārā palīdzība Austrumeiropas valstīm” un ik gadus uz bijušo padomju republiku veselības un sociālās aprūpes iestādēm ved ziedojumus. Šoreiz uz Slokas slimnīcu ir atvesti pamperi, slimnīcas gultas, invalīdu ratiņi, staiguļi, daudz apģērbu un citu lietu, pat lietots sonogrāfs, kuru visticamāk nodos Jūrmalas sociālās aprūpes centram, jo slimnīcā var izmantot tikai sertificētu medicīnas aparatūru.

Biedrību „Humanitārā palīdzība Austrumeiropai” vada Francis Jozefs Tīns. Kopā ar viņu uz Jūrmalu atraukuši arī pārējie biedrības biedri – Joahims Baštets, Karls Heincs Herbers, Heincs Dunkers, Arvīds Eggers, Hermanis Volfs, Klaus Peters un Bernds Fengers. Viņu vedumu visa gada garumā palīdzējuši sagādāt daudzi viņu atbalstītāji Vācijā.

F.J.Tīns pastāstīja, ka viņi jau 15 reizes veduši humanitāro palīdzību uz Baltkrieviju, vienu reizi uz Kaļiņingradu un tagad jau trešo reizi atbraukuši uz Slokas slimnīcu Jūrmalā. Kontakti nodibinājušies caur samāriešu kustību, kurā darbojas arī Slokas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Aivars Smagars. Vācieši uzslavēja A.Smagaru un pašvaldību par veiktajiem remonta darbiem un acīm redzamo apstākļu uzlabojumu Slokas slimnīcā pēdējo gadu laikā un, neraugoties uz ekonomiskās situācijas pasliktināšanos arī Vācijā un ziedojumu kopapjoma sarukumu, pauda apņēmību ar ziedojumu kravām ierasties Jūrmalā arī citugad.

Slokas slimnīca ir viena no tām 18 Latvijas mazajām slimnīcām, kam ar šā gada 1. aprīli tika pārtraukts valsts finansējums. Pateicoties pašvaldības atbalstam, šeit tomēr ir saglabāta ilgstoši slimojošo pacientu ārstēšanas iespēja, kā arī turpina darboties sociālās aprūpes un pansionāta nodaļas. Slimnīcā ir ap 100 pacientu vietu, kurās aprūpi saņem galvenokārt pensijas vecuma ļaudis.

„Vācu draugu palīdzība mums ļoti palīdz ekonomēt līdzekļus,” atzīst A.Smagars. „Piemēram, atvesto pamperu mums pietiks aptuveni trim mēnešiem – tātad ietaupīsies ap 6000 latu. Otrs ieguvums – sirds siltums, ko abpusēji saņem kā pacienti, tā arī mūsu viesi. Mūsu vecie ļaudis viņus šeit sagaida kā senus un mīļus paziņas.”

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv