Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Slovākijas izvēli uzskata par pagriezienu digitalizācijas procesā

Publicēts 2007-10-21 10:36:58

Samazināt palielināt tekstu

Lielākais satelīta operators Baltijas valstīs SES SIRIUS uzskata, ka Slovākijas lēmums kā tehnoloģisko risinājumu izvēlēties satelītu, ir svarīgs pagrieziena punkts visā digitalizācijas procesā Eiropā. Pamatojoties uz ES direktīvu digitālās TV ieviešanā, Slovākijas valdība plāno izslēgt analogo TV un pāriet uz augstākas kvalitātes digitālo TV signālu laika posmā no 2009.- 2011.gadam.

Kā uzsver SES SIRIUS viceprezidente Anna-Karina Modiga: "Slovākijas valdības nostāja digitālās TV ieviešanā par tehnoloģisko risinājumu izvēloties satelītu ir būtisks pavērsiens visā digitalizācijas procesā Eiropā. Atšķirīgās fāzes kādās ES dalībvalstis ir gatavas pārejai uz digitālo televīziju un to tehnoloģisko risinājumu izvēle spēlē nozīmīgu lomu arī nosakot pārejas posma ieviešanas laiku."

Pārejas posmā TV kanāli tiks pārraidīti gan digitālā, gan analogā signālā. Pirms analogās TV signāla izslēgšanas un pilnīgas pāriešanas uz digitālo pārraides formu, Slovākijas Satiksmes Ministrija apskatīja arī citus digitālā TV uztveršanas veidus. Šobrīd ministrija diskutē par digitālās televīzijas pārraides subsidēšanu un finansēšanu ar visām projekta iesaistītajām ministrijām un tirgus dalībniekiem. "Valdībai ir jāņem vērā tehnoloģiju neitralitātes princips. Piemēram, Austrijā iedzīvotāji saņem subsīdijas, taču uztveršanas sistēma un tas kā viņi izvēlas uztvert satelīta signālu -vai nu caur zemi, kabeli vai satelītu, paliek viņu ziņā", tā Slovākijas Ministrijas pārstāvis Marians Janosiks (Marian Janosik).

Slovākijas valdības lēmums subsidēt satelītu (gan no valsts budžeta, ES fondiem, gan privātā kapitāla) tiem iedzīvotājiem, kam vairs nebūs pieejams zemes ciparu signāls ir tikai viens no piemēriem, kā pāriet uz jauno apraides veidu.

Šobrīd ne tikai Slovākijā, bet visā Eiropā novērojams kā pakāpeniski jaunas iespējas rada analogā televīzija. Frekvenču joslas platums tiek izmantots jaunās vietās un jauniem pakalpojumiem, piedāvājot skatītājiem plašāku satura izvēli, izplatības iespējas un labāku attēla kvalitāti. Šajā jaunajā situācijā, satelīttelevīzijai ir ļoti spēcīga alternatīva, piedāvājot vislabāko kanālu paketi un attēla kvalitāti. Satelīts ir HDTV (Hight Definition Television) galvenais virzītājspēks.

Par SIA SIRIUS Satellite Services Latvija

SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

SES SIRIUS AB pieder un darbojas divi satelīti SIRIUS satelītu sistēmā (SIRIUS 2 un 3). SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.

25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% - SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

SIA SIRIUS Satellite Services Latvia piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju —Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS, tai skaitā TV5, TV3, Latvijas Radio un Star FM Latvijā. Sirius ietver arī Lietuvas televīzijas kanālus LRT1 (Lietuvas Nacionālā Televīzija), LR2 (Lietuvas Nacionālā Televīzija 2), TV1, TV3 Lietuva un Tango TV, kā arī Igaunijas TV3 un 3 Igaunija.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: SIA SIRIUS Satellite Services Latvija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv