Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Soda nauda Latvijai par lauksaimniecības produktu liekajiem krājumiem būs tikai 204 tūkstoši eiro

Publicēts 2007-04-05 15:59:01

Samazināt palielināt tekstu

Zemkopības ministrijas (ZM) rīcībā ir oficiāls EK paziņojums, ka noteiktais soda naudas apmērs Latvijai par lauksaimniecības produktu liekajiem krājumiem būs tikai 204 tūkstoši eiro, nevis 385 tūkstoši eiro, kā bija ziņots iepriekš.

Kā zināms, pagājušā gada 18. septembrī EK un Eiropas Savienības (ES) jauno dalībvalstu, t.sk. Latvijas tehniskajās konsultācijās par lauksaimniecības produktu liekajiem krājumiem jau tika panāktas izmaiņas EK aprēķinātajā lauksaimniecības produktu lieko krājumu apjomā un maksājuma apmērā. Toreiz Latvijai sākotnēji noteikto 15,1 miljonu eiro vietā šis maksājuma apmērs tika samazināts līdz 1,2 miljoniem eiro.

Tomēr Zemkopības ministrija izmantoja visas iespējas, lai apstrīdētu arī 1,2 miljonu eiro soda apmēru, un, pamatojoties uz ministrijas skaidrojumu un argumentiem, EK koriģēja savus aprēķinus. Latvijai saskaņā ar jaunajiem aprēķiniem maksājamais sods ir noteikts vairs tikai 204 tūkstošu eiro apmērā.

Šis vēl nav oficiāli apstiprināts Komisijas lēmums, bet gan tikai Komisijas paziņojums. Komisijas lēmuma projekts tiks apspriests ar dalībvalstīm un oficiāli pieņemts Eiropas Komisijas Tirdzniecības mehānismu vadības komitejā.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv