Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Šodien noslēdzas labdarības akcija “Manas dzīves rīts”

Publicēts 2009-12-22 01:52:35

Samazināt palielināt tekstu

21.12.2009

Labdarības akcijas “Manas dzīves rīts” ietvaros privātpersonas un uzņēmumi saziedojuši veco ļaužu aprūpes iestādēm un bērnu namiem vairāk kā 5 000 dažādu nosaukumu grāmatas 5 dažādās valodās. Lielākā daļa literatūras jau nogādāta Rīgā, Cēsīs un Jūrmalā pie saviem lasītājiem. Savukārt uzņēmuma “Mateks Credit” dāvinātie grāmatu plaukti nu kalpos kā aizsākums vai papildinājums bibliotēkām, pansionātiem un bērnu namiem. Katrā no vietām, kas saņēma dāvinājumu, notika arī “Bērnības stāstu pēcpusdiena”.

Skanēja dziesminieka Jāņa Jansona (Miķa) dziesmas, ko iedvesmojušas Annas Sakses pasakas par ziediem, Ojāra Vācieša “Astoņi kustoņi” un citi latviešu literāti. Reti kurš spēja noslēpt prieku vērojot Staņislava Maļinovska (Stenlija) pantomīmas etīdes. Skaistas pārdomas un atmiņas raisīja Agneses Bišofas (Selgas) bērnības stāsti un Filipa Muntikova (Filipo) džeza ģitāras noskaņas.

Kopumā akcijas laikā līdz 21.decembrim saziedotās grāmatas saņēmuši 10 veco ļaužu sociālās aprūpes pansionāti un bērnu nami  -  kristīgais veco ļaužu pansionāts „Āgenskalna saulriets”, Rīgas pašvaldības veco ļaužu sociālās aprūpes centrs „Gaiļezers”, Rīgas pašvaldības veco ļaužu sociālās aprūpes centrs „Mežciems”, bērnu nams patversme „Apīte”, bērnu sociālās aprūpes centrs„Rīga”, bērnu nams „Ilga”, Rīgas pašvaldības bērnu nams „Vita”, Cēsu pilsētas pansionāts, bērnu nams „Sprīdītis” Jūrmalā un sociālās aprūpes māja “Gauja”.

Agnese Bišofa: “Ikdienā, savās darba gaitās man nav tiešas saskares ar cilvēkiem, kas dzīvo šādās vietās. Cēsu pansionātā pēc pasākuma kopā ar darbiniekiem apciemojām arī visus tos iemītniekus, kuri dažādu iemeslu dēļ nebija spējuši atrasties zālē. Mani pārsteidza tas gaišums, ko sajutu no cilvēkiem, kam nebūt neklājas viegli. Mēs šeit “ārpusē” nespējam pat iztēloties viņu ciešanas un vajadzības.”

Filips Muntikovs: “Esam guvuši apstiprinājumu un iedvesmu. Apstiprinājumu, ka labdarības pasākumu šogad ir kļuvis mazāk kā iepriekš, bet cilvēkiem šādas akcijas ir nepieciešamas pat vairāk kā pagājušajos gados. Kādus pansionātus krīze ir skārusi mazāk, kādus vairāk, bet vajadzības palikušas tās pašas, arī tās, kas nav izmērāmas finansiāli - cilvēcīgs siltums, iespējas būt uzklausītam, justies vajadzīgam. Domājam par ieceres turpinājumu.”

Jānis Jansons: ”Priecājos par dalību šajā projektā. Dziesmas, kuras saceru un atskaņoju sagādāja lielu prieku mazajiem. Gājām kopīgās rotaļās un dziedājām. Ceru, ka arī turpmāk būs iespēja apciemot viņus.”

Akcijas rīkotāju vārdā vēlamies pateikties gan ziedotājiem, gan grāmatu vākšanas punktiem un informatīvajiem atbalstītājiem. Vispirms jau akcijas aizsācējam – AS Mateks Credit, bez kuru līdzdalības būtu neiespējami apciemot visus šos ļaudis Rīgā un citās vietās.  Liels paldies pretimnākošajām grāmatu vākšanas vietām: Agrim un “Indexcafe”, Renāram un “Boards.lv”, Ingai un “Basteja pasāžai”, Ketai un tējnīcai “Goija”, kā arī kafejnīcai “Amelie” un Mārai par pasaulē gardākajam Ziemassvētku kūkām.

Pateicamies par informatīvo atbalstu easyget.lv, draugiem.lv, AS Dienas mediji, laikrakstam “Druva” un edruva.lv, novonews.lv, studentnet.lv, kasjauns.lv, apollo.lv, jelgavniekiem.lv, tvnet.lv, laikrakstam “Zemgales Ziņas”, laikrakstam “Čas”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Labdarība;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv