Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Sofijā pārrunā turpmāko NATO paplašināšanos

Publicēts 2007-04-13 22:18:11

Samazināt palielināt tekstu

11. un 12. aprīlī Sofijā, Bulgārijā notika neformālā t.s. Viļņas desmitnieka valstu politisko direktoru sanāksme. Tajā tika apspriesta gatavošanās nākamā gada NATO samitam Bukarestē, kurā paredzēts pieņemt lēmumus par tālāku NATO paplašināšanos, kā arī tika pārrunāti citi aktuāli starptautiskās drošības jautājumi. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas (ĀM) politiskā direktora vietnieks Nils Jansons.

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka ilgtermiņā Balkānu reģiona nākotne ir saistīta ar integrāciju Eiropas Savienībā un NATO. Latvijas ĀM pārstāvis uzsvēra Latvijas atbalstu tālākam NATO paplašināšanas procesam, ņemot vērā, ka alianses lēmumi būs atkarīgi no pašu kandidātvalstu sagatavotības. Sanāksmes dalībnieki arī norādīja, ka alianse ir atvērta turpmākiem paplašināšanas procesiem un ka nevienu Eiropas valsti nevajadzētu no tiem izslēgt.

Kā zināms, Albānija, Horvātija un Maķedonija kandidē iestāties NATO. Līdzīgu interesi izrādījusi arī Gruzija, kas, tāpat kā Ukraina, ir iesaistījusies Intensīvajā dialogā ar NATO.

Viļņas desmitnieka valstis: Albānija, Bulgārija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv