Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Auto un transports

Šogad par automobili ar vislabāko virsbūvi atzīta Mercedes-Benz E-klase

Publicēts 2009-12-06 17:00:03

Samazināt palielināt tekstu

01.12.2009

Mercedes-Benz E-klase saņēmusi augstāko piecu zvaigžņu novērtējumu Euro NCAP drošības testos

Mercedes-Benz E-klase ieguvusi uzvaru prestižajā automobiļu virsbūvju konkursā "EuroCarBody Award 2009" un atzīta par šī gada automobili ar vislabāko virsbūvi. EuroCarBody ir pasaules lielākā automobiļu virsbūvju izvērtēšanas konference, kurā vairāk nekā 400 žūrijas locekļi, vērtējot deviņus jaunus auto modeļus, tieši Mercedes-Benz E-klasi nominēja kā labāko. E-klases virsbūve izrādījās pārāka par Jaguar XJ, Audi R8 spyder un BMW 5 sērijas GT. Savukārt Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmā  (Euro NCAP) 2009. gada kombinētajos drošības testos Mercedes-Benz E-klasei ir piešķirts augstākais piecu zvaigžņu novērtējums.

„Mēs esam ļoti priecīgi saņemt pasaulē nozīmīgākās automobiļu virsbūvju ekspertu konferences EuroCarBody apbalvojumu un augstākā ranga profesionāļu atzinību”, skaidro Dr. Jorg Langner, kurš Mercedes-Benz automobiļu departamentā vada virsbūvju ražošanas nodaļu. „Mēs esam veikuši pilnu ciklu. Pirms septiņiem gadiem, kad tika prezentēts iepriekšējais E-klases modelis un pirmo reizi notika EuroCarBody balvu pasniegšanas konference, tieši Mercedes-Benz E-klase tika atzīta par gada auto ar vislabāko virsbūvi.

Šogad E-klase saņēma augstāko novērtējumu divās kategorijās – „klientu ieguvums” un „inovatīvākais process ražošanā un produkta koncepcijā”. Dr. Langner konkursa rezultātus komentē: „Rezultātus ne tik daudz ietekmēja pati inovācija, cik kopējais, saskaņotais koncepts”. Kategorijā „klientu ieguvums” žūrija īpaši novērtēja E-klases drošības konceptu un komforta līmeni, kā arī izcilo aerodinamiku. Tieši šie kvalitatīvie rādītāji tiek analizēti, vērtējot automobiļa virsbūvi.

Aktīvais motora pārsegs ir tikai viens no daudzajiem elementiem, kas parāda to, cik rūpīgi E-klases virsbūve tiek veidota un pielāgota dažādiem gadījumiem. Piemēram, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām, kas izmantotas virsbūves izstrādē, tiek samazināts gājēju ievainojumu gūšanas risks. Turklāt virsbūve aprīkota ar atgriežamo konstrukciju. Tādējādi, piemēram, pie nelielas sadursmes stāvlaukumā Mercedes-Benz īpašnieki var viegli atgriezt motora pārsegu tā sākotnējā pozīcijā, deaktivizējot sistēmu un turpinot ceļu.

„E-klases ražošanas koncepts pilnībā apliecina mūsu uz klientu orientēto pieeju,” atzīst Stefan Tritschler, Mercedes-Benz virsbūvju izstrādāšanas projektu vadītājs. „Garantējot augstāko kvalitāti, jau sākotnēji tika nodrošināti labi rezultāti un iespējas iegūt apbalvojumu nominācijā “klienta ieguvums.” To bija iespējams panākt ar mūsdienīgām metodēm gan ražošanas, gan kvalitātes nodrošināšanas procesā.

Auto ražošanas procesā īpaša uzmanība tiek pievērsta ne tikai kvalitātes kontrolei, bet gan rūpīgi tiek uzraudzīts ik mazākais solis un darbība, tajā skaitā arī metināšanas process, izmantojot RobScan automatizētās tehnoloģijas. Izmantojot šo jauno tehnoloģiju, metināšanas darbus iespējams paveikt ne tikai lielā ātrumā, bet arī visaugstākajā kvalitātē. Mercedes-Benz E-klases virsbūves izgatavošanai RobScan metināšana tiek izmantota durvju, sānu sienu un aizmugurējās daļas montāžai.

Savukārt Eiropas jauno automobiļu novērtēšanas programmā  (Euro NCAP) 2009. gada kombinētajos drošības testos Mercedes-Benz E-klasei ir piešķirts augstākais piecu zvaigžņu novērtējums, tādējādi tā pievienojusies drošu automobiļu sarakstam. Euro NCAP automobiļi tiek vērtēti pēc šādiem kritērijiem – pieaugušo pasažieru aizsardzība, bērnu aizsardzība, gājēju aizsardzība un drošības palīgsistēmas.

Mercedes-Benz E-klasi iespējams iegādāties SIA Domenikss Auto tirdzniecības centrā Krasta ielā 34, Rīgā. Automobiļa cena ir, sākot no 38 640 EUR, ieskaitot PVN.


Par Domenikss:

Domenikss grupā ietilpst SIA Domenikss – Daimler AG ģenerālpārstāvis Latvijā, kas nodarbojas ar Mercedes-Benz vieglo un apvidus automobiļu, pasažieru un kravas mikroautobusu, kravas automobiļu, autobusu tirdzniecību un Maybach automobiļu tirdzniecību; autorizēts Mitsubishi Fuso ģenerālpārstāvis Latvijā, kas nodarbojas ar kravas automobiļu Mitsubishi Fuso Canter tirdzniecību; oriģinālo Mercedes-Benz, Mitsubishi Fuso rezerves daļu tirdzniecību un servisa pakalpojumu sniegšanu; SIA Domenikss filiāles Ventspilī un Daugavpilī un SIA Baltijas Auto Centrs (mazlietotu automobiļu tirdzniecība).

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Domenikss, SIA; Mercedes-Benz;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv