Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Somu fotogrāfa Henrika Dunkera izstāde „Vietējais laiks” Rīgā

Publicēts 2009-09-04 13:42:47

Samazināt palielināt tekstu

01.09.2009

2009. gada 3. septembrī Rīgā, Kaļķu ielas galerijā „Carousell”, Laikmetīgās mākslas centrs atklās somu fotogrāfa Henrika Dunkera izstādi „Vietējais laiks”. Izstādē būs apskatāmi trīs jaunākie mākslinieka fotogrāfiju cikli – „Ja Nokija būtu vieta...”, „Rados ar Latviju” un „Āķīši un perspektīvas”.
Henriks Dunkers (dz. 1963.) dzīvo Helsinkos un strādā par fotogrāfu starptautiskā mērogā. Viņš regulāri viesojas arī Latvijā, apciemojot sievas ģimeni un draugus. Šādā saistībā ir tapis viens no izstādē iekļautajiem fotogrāfiju cikliem – „Rados ar Latviju”. Šajā sērijā apkopotās bildes galvenokārt atspoguļo tik ierastas un ikdienišķas Latvijas lauku faktūras, krāsas, ornamentus un sadzīves priekšmetu kompozīcijas, ka tās vairs pamanāmas tikai nepieradinātai svešzemnieka acij.

Otrs minētais fotogrāfiju cikls – „Ja Nokija būtu vieta” – ir stāsts par nelielu Somijas ciematiņu, kas nes telekomunikāciju giganta, somu zīmola „Nokia” vārdu. Tomēr nākas secināt, ka kopīgais vārds ir vienīgais, kas šī zīmola veiksmes stāstu vēl saista ar tā necilo dzimteni.

Trešajā ciklā – „Āķīši un perspektīvas” – ir apkopotas fotogrāfijas no vairākiem projektiem un pasūtījuma darbiem, kas īstenoti laikā no 1998. līdz 2009. gadam. Tematiski šī sērija ir daļēji veltīta autora interesei par dažādiem ekonomiskās, ideoloģiskās, profesionālās un personiskās piesaistes mehānismiem un to izpausmēm cilvēka dzīvē. 

Līdztekus projekta „Survival Kit” ietvaros tiks izdota arī „Henrika Dunkera izdzīvošanas rokasgrāmata”, kur apkopotas pēdējos desmit gados tapušas fotogrāfijas. Izdevumā iekļauta arī fotokritiķa Kārļa Vērpes eseja un tās tulkojums angļu valodā.

Plašāka informācija par projektu atrodama Laikmetīgās mākslas centra mājas lapā – www.lcca.lv

Vieta: Galerija „Carousell”, Kaļķu iela 2, Rīga.
Atvērta: 2.09.2009-29.09.2009; T.-Sv. 14:00-20:00; Survival Kit projekta nedēļā arī durvis vērtas P; O
Ieejas maksa: -
Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs
Atbalsta: Rīgas domes Kultūras departaments, Valsts Kultūrkapitāla fonds, FRAME fonds, galerija „Carousell”, Map Latvia, BadDog, radio Naba, Rīgas Laiks, Dizaina Studija, Foto Kvartāls, Veto, Inbox Foto, Satori.lv, Diena.lv EasyGet.lv, HC.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv