Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Stājas spēkā Latvijas un ASV valdību līgums par izdošanu

Publicēts 2009-04-17 08:25:13

Samazināt palielināt tekstu

15.04.2009

15.aprīlī ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Brūss Rodžers parakstīja Protokolu par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par izdošanu ratifikācijas instrumentu apmaiņu.

Ar šo tika pabeigtas visas iekšējās procedūras, lai stātos spēkā 2005.gada 7.decembrī Rīgā parakstītais Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgums par izdošanu, kas paredz skaidrāku personu izdošanas kārtību, ja persona saskaņā ar abu valstu normatīvajiem aktiem ir veikusi kādu noziedzīgu nodarījumu. Tāpat arī jaunais līgums skaidrāk definē nosacījumus, kas nevar būt par iemeslu personas izdošanas atteikumam, piemēram, pilsonība nav pamats atteikt izdošanu, un nosacījumus, kad valsts var atteikt personas izdošanu. Turklāt līgumā ir precizēts noziedzīgu nodarījumu uzskaitījums, par kuriem ir pieļaujama personas izdošana.

Pēc līguma parakstīšanas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš atzīmēja, ka šis ir nozīmīgs solis Latvijas un ASV attiecību stiprināšanā. Ministrs uzsvēra, ka jaunais līgums regulēs valstu sadarbību arī tādos jautājumos, kas gadu gaitā ir attīstījušies, piemēram, kibernoziegumi.

Līdz ar Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līguma par izdošanu spēkā stāšanos darbību izbeigs 1923.gada 16.oktobra Latvijas Republikas un ASV līgums par noziedznieku izdošanu un 1934.gada 10.oktobra papildu līgums par noziedznieku izdošanu starp Latviju un ASV.

Latvijas un ASV izdošanas līgums noslēgts, pamatojoties uz 2003.gadā parakstīto Eiropas Savienības un ASV līgumu par izdošanu.

Pēc ratifikācijas instrumentu apmaiņas ceremonijas ASV vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Brūss Rodžers iesniedza Latvijas pusei notu ar apliecinājumu, ka ASV ir pabeigušas visas nepieciešamās iekšējās procedūras, lai varētu stāties spēkā 2005.gada 7.decembrī Rīgā parakstītais Protokols līgumam starp Latvijas Republikas valdību un ASV valdību par savstarpējo tiesisko palīdzību krimināllietās. Latvijas Republikas Saeima Protokolu ratificēja 2006.gada 8.jūnijā. Minētais Protokols stāsies spēkā dienā, kad stāsies spēkā Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu savstarpējās tiesiskās palīdzības līgums.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv