Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Staķe: EQUAL projekts uzlabo nodarbinātības politiku cilvēkiem ar invaliditāti

Publicēts 2007-09-20 23:47:47

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministre Dagnija Staķe rīt, 21.septembrī, Jūrmalā atklās konferenci "Jaunas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti". Konferenci, noslēdzot Eiropas kopienas programmas EQUAL projektu invalīdu nodarbinātībai, rīko Sociālās integrācijas centrs.

"Mēs atskatāmies uz trīs gadus ilgu laika posmu, kurā Sociālās integrācijas centrs kopā ar invalīdu nevalstiskajām organizācijām, Latvijas augstskolām, darba devēju pārstāvjiem un citiem partneriem ir meklējis jaunas iespējas, kā cilvēkiem ar invaliditāti pavērt ceļu uz darba tirgu," atzīst labklājības ministre.

Izvērtējot projekta gaitā paveikto ministre akcentē trīs lietas, ko EQUAL projekts "Invalīdu nodarbinātības veicināšana" devis valsts labklājības sistēmai. Pirmkārt, tā ir jauna sistēma, kā palīdzēt cilvēkam nekļūt par invalīdu. Invaliditātes profilakse un agrīna diagnostika ir jauns pagrieziens invaliditātes politikā. Savlaicīgi sniedzot nepieciešamo palīdzību, rehabilitāciju un novēršot invaliditātes iestāšanos, no tā iegūs gan pats cilvēks, gan darba tirgus.

Otrkārt, projektā, balstoties uz Vācijas kolēģu ilggadīgo pieredzi šajā jomā, izstrādāta profesionālās piemērotības noteikšanas metodika. Tas, kādā arodā var strādāt cilvēks ar invaliditāti, atkarīgs no trim lietām – paša interesēm, zināšanām un spējām, kā arī veselības stāvokļa. Izzināt šīs lietas katrā konkrētā gadījumā ir ļoti svarīgi, lai cilvēks neuzsāktu mācības profesijā, kas viņu patiesībā neinteresē, vai arī kurā viņš nevarēs strādāt veselības dēļ.

"Domāju, ka šāda profesionālās piemērotības noteikšana būtu noderīga ne tikai invalīdu apmācībā. Ar šo labo praksi SIC varētu dalīties ar arodskolām, lai jaunieši ir pārliecināti, ka izvēlas savām vēlmēm un iespējām atbilstošu arodu," uzskata labklājības ministre.

Treškārt, pateicoties šim projektam būtiski uzlabojusies pieeja pakalpojumiem. Lai to īstenotu, atvērti astoņi invalīdu atbalsta punkti, katrā Latvijas reģionā pa diviem. Papildus tam, šo trīs gadu laikā veikta plaša informatīva kampaņa, skaidrojot invalīdu problēmas un stāstot par izglītības un darba iespējām cilvēkiem ar invaliditāti.

Konferencē piedalīsies pārstāvji no Latvijas un Vācijas, t.sk., Vācijas Darba un sociālo lietu ministrijas valsts sekretārs Francs Tenness (Franz Thönnes), un eksperts Dr. Hartmuts Hainess (Hartmut Haines). Savukārt no Latvijas – Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, Labklājības un Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvji, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas "SUSTENTO" valdes priekšsēdētāja Gunta Anča.

Konference notiks VA "Sociālais integrācijas centrs" (SIC) zālē Jūrmalā, Slokas ielā 68, tās sākums plkst. 10.00.

Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL projekts "Invalīdu nodarbinātības veicināšana" uzsākts 2005.gadā. To īsteno SIC kopīgi ar vienpadsmit nacionālajiem partneriem.

EQUAL ir starptautiska sociālo inovāciju programma, ko Latvijā administrē Labklājības ministrija. Tā meklē jaunus veidus, kā mazināt diskrimināciju un nevienlīdzību darba tirgū.

Kopumā Latvijā EQUAL programmā tiek īstenoti 9 projekti, kuros iesaistījušās vairāk nekā 70 organizācijas no valsts un nevalstiskā sektora, kā arī pašvaldības un mācību iestādes. Projektu kopējais finansējums ir 7,3 miljoni latu. 75% no projektu izmaksām sedz Eiropas Sociālais fonds, bet 25 % ir valsts budžeta finansējums.

EQUAL programma Latvijā tiek īstenota laikā no 2005. līdz 2008. gadam. Patlaban norit EQUAL programmas pēdējais posms un ir noslēgušies divi projekti, ko vadīja Latvijas Nedzirdīgo savienība un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija.

Vairāk informācijas par EQUAL programmu http://sf.lm.gov.lv/equal

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv