Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Staķe Igaunijā parakstīs līgumu par apdrošināšanas periodu ieskaitīšanu

Publicēts 2007-10-11 23:25:33

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministre Dagnija Staķe rīt, 12.oktobrī, Igaunijā parakstīs Latvijas un Igaunijas līgumu, kas novērsīs bijušajā PSRS uzkrāto apdrošināšanas periodu pārklāšanās gadījumus. Tāpat ministre apmeklēs Igaunijas sociālās aprūpes centrus.

Ministre tiksies ar Igaunijas Sociālo lietu ministri un parakstīs Latvijas Republikas valdības un Igaunijas Republikas valdības līgumu par bijušajā PSRS uzkrāto apdrošināšanas periodu ieskaitīšanu.

Līgums tiks piemērots gadījumos, kad cilvēkam ir tiesības uz pensiju gan pēc Latvijas, gan Igaunijas tiesību aktiem, un cilvēkam ir apdrošināšanas periods bijušajā PSRS. Šis līgums nosaka, ka par bijušās PSRS valstīs uzkrātajiem apdrošināšanas periodiem maksās tikai tā valsts, kurā kopējais uzkrātais apdrošināšanas periods ir garāks. Savukārt, ja šis periods abās valstīs ir bijis vienāds, tad par to maksās tā valsts, kurā cilvēks pēdējoreiz strādāja un veica sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Piemēram, cilvēks 11 gadus ir strādājis Latvijā. Patlaban viņš jau 12 gadus strādā Igaunijā, bet līdz 1991.gadam viņš ir strādājis arī Kazahstānā. Aizejot pensijā, Latvija maksās pensiju tikai par mūsu valstī nostrādātajiem 11 gadiem, jo Igaunijā cilvēks ir strādājis ilgāk. Savukārt Igaunija, aprēķinot pensiju, ņems vērā ne tikai tajā nostrādātos 12 gadus, bet arī darba stāžu Kazahstānā.

Patlaban apdrošināšanas periodus, kas līdz 1991.gadam ir uzkrāti citās bijušajās PSRS valstīs, cilvēka apdrošināšanas stāžā ieskaita abas valstis. Tādējādi gan Latvija, gan Igaunija maksā pensiju par vieniem un tiem pašiem apdrošināšanas periodiem, kas ir pretrunā ar sociālās apdrošināšanas principiem.

Ministre apmeklēs arī Igaunijas sociālās aprūpes centrus, lai iepazītos ar mūsu kaimiņvalsts praktisko pieredzi un pārrunātu kopējās problēmas un to risinājumus.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv