Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Staķe: svarīgi, lai iesāktie darbi tiktu turpināti

Publicēts 2007-11-08 01:30:05

Samazināt palielināt tekstu

Invalīdu nodarbinātības veicināšana, jaundzimušo pabalstu sistēmas uzlabojumi un stabila sociālās apdrošināšanas sistēmas darbība ir tie sasniegumi, kurus kā būtiskākos savas darbības laikā min demisionējusī labklājības ministre Dagnija Staķe.

Atgādinām, ka ministru prezidents šodien pieņēma Staķes demisiju. Viņa turpinās darbu ministra amatā līdz nākamajam premjera rīkojumam.

Dagnija Staķe labklājības ministres amatā strādājusi gandrīz piecus gadus – kopš 2002. gada 21. novembra.

"Ir svarīgi, lai nākamais ministrs turpinātu iesāktos darbus, jo straujas pārmaiņas un nepietiekami izsvērti lēmumi sociālajā jomā var nest negatīvas sekas ilgtermiņā. Radikāli lēmumi šodien nozīmē to, ka valsts rīt var nespēt nodrošināt apsolītās garantijas tiem, kas šodien godprātīgi maksā nodokļus", uzskata D. Staķe.

"Uzsākot darbu šajā amatā, cilvēki ar invaliditāti praktiski nebija nodarbinātības dienesta redzes lokā. Pēc reorganizācijas vieni no galvenajiem Nodarbinātības valsts aģentūras klientiem ir tieši invalīdi, un kopš 2003. gada izveidotas gandrīz 2000 valsts subsidētas darba vietas invalīdiem," norāda D. Staķe.

Tāpat pēdējos gados palielinājies valsts atbalsts jaunajām ģimenēm. Būtiski palielināts bērna piedzimšanas pabalsts, bet pabalsts par bērna kopšanu pirmajā dzīves gadā ir tāds, ka ļauj ģimenei saglabāt ierastos ienākumus. "Kā punkts pie šīs sistēmas sakārtošanas ir vecāku pabalsta griestu atcelšana no nākamā gada – pabalstu maksās no sociālā budžeta, nevis pamatbudžeta, un tas būs atbilstošs mātes vai tēva veiktajām sociālajām iemaksām," uzsver Staķe.

"Lai arī daudzi pensiju saņēmēji nav apmierināti, gan ceļoties cilvēku oficiālajiem ienākumiem, gan pateicoties jaunajai indeksācijas un piemaksu sistēmai vidējā vecuma pensija šo gadu laikā pieaugusi gandrīz uz pusi – no 64,25 latiem 2002. gada decembrī līdz 109,52 latiem šī gada septembrī," norāda Staķe. "Turklāt labklājības ministram ir jāatbild ne tikai esošo, bet arī nākošo pensionāru priekšā, un es varu apgalvot, ka, neskatoties uz atsevišķu politiķu populismu, man ir izdevies saglabāt stabilu sociālās apdrošināšanas sistēmu, kas dod veiktajām sociālajām iemaksām atbilstošas sociālas garantijas bezdarba, slimības, bērna piedzimšanas un citu sociālo risku gadījumā".

Ministre pie paveiktā min minimālās darba algas koncepcijas iedzīvināšanu, sasaistot minimālo algu ar vidējo algu valstī. Tāpat ir ielikti pamati alternatīvās aprūpes attīstībai un izveidota sistēma Eiropas fondu līdzekļu piesaistei labklājības nozarē.

Ministres laikā ir veikta vairāku labklājības nozares iestāžu optimizācija. Apvienojot Koledžu RRC un sanatoriju "Jaundubulti", izveidots Sociālās integrācijas centrs, kas cilvēkiem ar invaliditāti sniedz gan sociālās, gan profesionālās rehabilitācijas pakalpojumus. Savukārt šogad notikusi Profesionālās karjeras izvēles valsts aģentūras (PKIVA) pievienošana Nodarbinātības valsts aģentūrai.

Kā jau ziņots, D. Staķe nolēma atkāpties, jo nav spējusi nodrošināt piemaksas mazo pensiju saņēmējiem no 2008. gada janvāra, kā LM sākotnēji bija plānojusi, bet tikai no jūlija. Kā otru iemeslu viņa min to, ka nav spējusi nodrošināt pietiekamu pārraudzīto iestāžu iekšējo kontroli. "Tie ir pārkāpumi, par kuriem es kā darba devēja prasu atbildību no iestāžu vadītājiem. Taču, ņemot vērā, ka problēmas Tehnisko palīglīdzekļu centrā nav spējusi novērst arī jaunā vadība, sava daļa atbildības ir jāuzņemas arī man," teica Staķe.

www.lm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dagnija Staķe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv