Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bankas, kredīti un līzings

Starptautiskie finanšu eksperti atzinuši Kirgizstānas Āzijas Universālo Banku, kuras pārstāvniecība darbojas arī Latvijā, par labāko banku Vidusāzijas reģionā

Publicēts 2009-04-20 16:29:33

Samazināt palielināt tekstu

Autoritatīvais starptautiskais finanšu izdevums The Asian Banker atzinis Kirgizstānas Āzijas Universālo Banku par labāko mazumtirdzniecības banku Kirgizstānas Republikā un labāko mazumtirdzniecības banku Vidusāzijā. Bankas pārstāvniecībā Latvijā uzskata: šie apbalvojumi ir skaidrs signāls Baltijas uzņēmējiem, kuri interesējas par Āzijas reģioniem, ka Āzijas Universālā Banka no spēcīgākās vietējās bankas pārtop par nopietnu reģionālo tirgus dalībnieku.

Saņēmusi divus prestižus titulus, Āzijas Universālā Banka ir būtiski uzlabojusi arīdzan savas pozīcijas ikgadējā žurnāla The Asian Banker veidotajā reitingā Excellence in Retail Financial Services*, kas nosaka labākās kredītiestādes no 22 Persijas jūras līča, Centrālāzijas, kā arī Āzijas un Klusā okeāna reģiona  valstīm. No vairāk nekā 120 vērtētajām bankām* Āzijas Universālā Banka ir ieņēmusi 52. vietu (iepriekšējā reitingā tā atradās 68. vietā).

Turklāt vēl viens autoritatīvs starptautisks finanšu izdevums Global Finance savā tradicionālajā apskatā „Labākās bankas attīstības tirgos” ir nosaucis Āzijas Universālo Banku par labāko banku Kirgizstānā 2009.gadā. Kredītiestādes tika vērtētās pēc tādiem kritērijiem kā aktīvu pieaugumus, peļņa, klientu apkalpošanas līmenis, cenu konkurētspēja un produktu inovitāte

„Saņemtās godalgas ir svarīgs apliecinājums tam, ka Āzijas Universālā Banka, profesionāli augot, ir mainījusies un ar to rēķinās. Īpaši zīmīgs ir atzinums par bankas stiprajām pozīcijām reģionālajā  banku un finanšu pakalpojumu tirgū. Mēs novērojam arvien pieaugošu interesi no Latvijas un Baltijas kompānijām par Āzijas tirgiem, tai skaitā arī Kirgizstānas tirgu. To veicināja pagājušā gada Baltijas valstu un valdību vadītāju vizītes Centrālās un Vidusāzijas reģionos. Neaizmirsīsim arī par pašreizējo sarežģīto ekonomisko situāciju. Tā liek meklēt jaunus, perspektīvus tirgus, lai arī ģeogrāfiski attālinātus no Baltijas, tiem mūsu uzņēmējiem, kuriem ir jaudīgs eksporta un investīciju potenciāls. Lai kādā tirgū firma arī nestrādātu, tai, protams, ir nepieciešama uzticama kredītiestāde, par kuru patiešām ir zināms, ka tās darbība atbilst standartiem, kas pieņemti banku biznesā visā pasaulē,” atzīmēja Āzijas Universālās Bankas Latvijas pārstāvniecības vadītājs Jurijs Galilejevs.

*The Asian Banker starptautisko finanšu ekspertu komanda tradicionālā kompleksā pētījuma ietvaros bankas vērtēja pēc šādiem rādītājiem: finanšu pieaugums klientu apkalpošanas segmentā, zīmola noturība, precīzas mērķauditorijas un tirgus nišas noteikšana, darbības caurskatāmība, prasmīga produktu vadība, rūpīga risku vadība, teicami biznesa procesi un tehnoloģijas, strauja iekļūšana tirgū un pārdošanas kanālu efektivitāte, orientācija uz personāla attīstību. Pirmo vietu reitingā ieņēma Malaizijas Public Bank.

Par Āzijas Universālo Banku (www.aub.kg)
Āzijas Universālā Banka (ĀUB) darbojas Kirgizstānā jau ilgāk nekā 10 gadus un ir lielākā banka Kirgizstānas Republikā. Kopš 2002.gada tā ieņem pirmo vietu valstī pēc summāro aktīvu apjoma un paša kapitāla, savukārt līdzekļi, ko piesaistījusi ĀUB, ir vairāk nekā 30% no kopējās komercbanku depozītu bāzes. Pēdējo sešu gadu laikā ĀUB ieguvusi 23 prestižus starptautiskus apbalvojumus no tādiem zināmiem finanšu izdevumiem kā Global Finance, The Banker, Euromoney, The Asian Banker. Kirgizstānas Republikas Ekonomiskās attīstības, rūpniecības un tirdzniecības ministrija un Kirgizstānas Fondu Birža nosaukusi ĀUB par vienu no pašām caurskatāmākajām un veiksmīgākajām Kirgizstānas Republikas iestādēm. Kirgizstānas Fondu Biržas listingā bankas akcijām piešķirta „A” kategorija.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Āzijas Universālā Banka;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv