Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

Strods ar uzņēmējiem diskutē par situāciju darba tirgū

Publicēts 2007-07-19 01:01:29

Samazināt palielināt tekstu

18. jūlijā, ekonomikas ministrs Jurijs Strods Saldū piedalījās apaļā galda diskusijā ar uzņēmējiem par ES fondu apguves aktualitātēm.

Atklājot diskusiju ekonomikas ministrs Jurijs Strods uzsvēra, ka sarunā ar uzņēmējiem vēlas noskaidrot viņu aktualitātes un risināmos jautājumus konkrētā reģionā, tāpēc ir iecerējis darba vizītēs apmeklēt dažādas Latvijas pilsētas.

Apaļā galda diskusijā "Uzņēmējdarbības vide Saldus rajonā. ES finansējuma apgūšanas priekšrocības un šķēršļi uzņēmuma ilgtermiņa attīstībā" tika pārrunātas Eiropas Savienības finansējuma aktualitātes un uzklausīta uzņēmēju pieredze. Uzņēmēji uzsvēra, ka viņiem aktuālākās lietas ir darbaspēka trūkums un nesakārtotā infrastruktūra reģionos.

Saldus domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dīriņš pastāstīja par Saldus pilsētas pašvaldības pozitīvo sadarbību ar uzņēmējiem un pašvaldības uzdevumu veicināt uzņēmējdarbības aktivitāti. Attiecībā uz Saldus rajona pašvaldības ieteikumiem ekonomikas attīstībai, Saldus rajona padomes priekšsēdētājas padomniece Sarmīte Ozoliņa uzsvēra nepieciešamību valstij vairāk iesaistīties uzņēmumu vadošā personāla apmācībā un attīstīt uzņēmējdarbības garu jau skolās.

S.Ozoliņa pauda pārliecību, ka Saldus rajons esot kā mazs valsts modelis, kurā atspoguļojas tendence, ka aktīvākā uzņēmējdarbība koncentrējas ap Saldus pilsētu. Tāpēc jo īpaši pozitīvi vērtējama ir ministrijas paredzētā ES fondu atbalsta programma īpaši atbalstāmajām teritorijām.

Ekonomikas ministrijas speciālisti norādīja, ka laika periodā no 2007-2013. gadam Ekonomikas ministrijas pārziņā būs programmas ar kopējo finansējumu 515 miljoni latu. Lielākā finansējuma daļa tiks novirzīta inovācijām un preces vai pakalpojuma pievienotās vērtības paaugstināšanai, tāpat uzņēmējiem būs pieejami dažādi finansējuma instrumenti, nodarbināto apmācības un augsti kvalificētu darbinieku piesaistes programmas. Jau šobrīd ir atvērtas vairākas programmas.

Strods norādīja, ka ministrija aktīvāk sāks risināt darba tirgus jautājumus, ar jūliju uzsākot darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozēšanu. Uzsākot darba tirgus vidēja un ilgtermiņa prognozēšanu valstī, plašākai sabiedrībai būs pieejamas prognozes par darba tirgus attīstību. Tas savukārt dos iespējas piemērot izglītības programmu piedāvājumu un jauniešiem ļaus saprast, kādas specialitātes būs pieprasītas nākotnē.

Tāpat ministrs informēja, ka ir rosinājis mainīt iedzīvotāju ienākumu nodokļa aprēķināšanu strādājošajiem pensionāriem, piemērojot neapliekamo minimumu. Tādējādi, sekmējot pensionāru iekļaušanu darba tirgū, ne tikai daļēji tiktu risināta kvalitatīva darbaspēka trūkuma problēma, bet arī palielināti pensijā esošo cilvēku kopējie ienākumi un mazināta "ēnu ekonomika" valstī.

Šī brīža apstākļos, kad trūkst kvalitatīvu darbinieku, tiem cilvēkiem, kuri jūtas pietiekami stipri, lai vēl strādātu, šāda iespēja ir jādod, viņus motivējot gan finansiāli, gan piedāvājot viņiem piemērotu un ērtu darba laiku. Viņi ar savu darba pieredzi, iegūtajām zināšanām un prasmēm varētu būt noderīgi ne vienā vien Latvijas uzņēmumā, uzskata ministrs.

Diskusijā piedalījās ekonomikas ministrs Jurijs Strods, Saldus domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dīriņš, Saldus rajona padomes priekšsēdētājas padomniece Sarmīte Ozoliņa, Ekonomikas ministrijas speciālisti un Saldus uzņēmēji.

Vizītes noslēgumā ministrs piedalījās "Cemex" jaunās ražotnes pamatakmens ielikšanas svinīgajā pasākumā un kopā ar "Cemex" valdes priekšsēdētājs Luisu Migelu Kantū iestādīja kadiķa stādu. "Cemex" jaunās ražotnes izveidē plāno investēt aptuveni 140 miljonu latu.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jurijs Strods; CEMEX, SIA; Valdis Dīriņš; Sarmīte Ozoliņa;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv