Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Svinīgi atzīmēs 9.Rēzeknes Kājnieku pulka 90.gadadienu

Publicēts 2009-08-06 15:11:32

Samazināt palielināt tekstu

05.06.2009

Svētdien, 9.augustā, pilsētas svētku ietvaros  Rēzeknē svinīgi tiks atzīmēta 9.Rēzeknes Kājnieku pulka (9.RKP) 90.gadadiena.

Pasākumi sāksies ar Latvijas Armijas un 9.RKP 90.gadadienai veltītu dievkalpojumu Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē, kuru celebrēs Rēzeknes –Aglonas diecēzes bīskaps V.E. Jānis Bulis. Pēc dievkalpojuma 2.Zemessardzes novada karavīri un zemessargi dosies gājienā no katedrāles uz kādreizējām 9.RKP kazarmām, kur tagad izvietots 2.Zemessardzes novada štābs (2.ZSN), gājiena muzikālo noformējumu veidos Sauszemes spēku orķestris.

No plkst 12:00 līdz 15:00 2.ZSN štābā notiks atvērto durvju dienas pasākumi. Apmeklētājiem tiks demonstrēti ieroči, tehnika un ekipējums, jauniešiem būs iespēja piedalīties  Jaunsardzes rīkotajās veiklības stafetēs. Tā kā 9.Rēzeknes kājnieku pulka vēsture   ir  cieši saistīta ar Robežsardzes vēsturi – pulka pirmais komandieris pulkvedis Ludvigs Bolšteins vēlāk dibināja Robežsardzi, bet kādreizējā pulka poligonā Janapolē šobrīd atrodas Valsts Robežsardzes koledžas šautuve, pulka gadadienas pasākumā piedalās arī  robežsargi – kinologi  ar dienesta suņiem. 

2.Zemessardzes novada piemiņas istabas atklāšanā  piedalīsies 9.RKP dienējušo karavīru bērni un mazbērni. Par 9.RKP pulka gaitām stāstīs Latgales Kultūrvēstures muzeja speciālisti, bet  Balvu novada muzeja pārstāvji ielūkosies Latgales partizānu pulka gaitās. Zemessardzes 35.Kājnieku bataljona pavāri cienās apmeklētājus ar lauka virtuvē gatavotu karavīru putru.

Pasākuma izskaņā  atvērto durvju dienas apmeklētājiem strēlnieku kā arī  populāras dziesmas  valodā dziedās vairākkārtējie Latvijas šlāgeraptaujas laureāte un Latgalē  tik ļoti populārā  grupa „Baltie Lāči” .

Latvijas armija izveidota 1919.gada 10.jūlijā, apvienojot Atsevišķo brigādi ar Ziemeļlatvijas brigādi, un par tās komandieri ieceļot ģenerāli Dāvi Sīmansonu.

Svinot Latvijas armijas izveidošanas 90.gadadienu, visos Latvijas novados notiks dažādi pasākumi – militārās parādes, NBS orķestru koncerti, piemiņas ceremonijas, karavīru, zemessargu un jaunsargu sporta sacensības, pārgājieni un talkas, kā arī politikas un vēstures ekspertu diskusijas un konferences.

Plašāk par armijas gadadienas svinībām lasiet svētku mājas lapā www.la90.lv.

Žurnālistu  ievērībai! Aicinām apmeklēt 9.RKP 90.gadadienas pasākumus.
Plkst 10:00 – dievkalpojums Jēzus Sirds katedrālē, Latgales ielā 88.
Plkst 11:10- 11:40 – gājiens uz kādreizējām 9.RKP kazarmām, tagad 2.ZSN štābu Dzintara ielā, 7.
Plkst 12:00- 15:00- atvērto durvju dienas pasākums Dzintara ielā 7.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv