Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

Tapis jauns unikāls sabiedrības līdzdalības projekts

Publicēts 2009-06-01 12:19:45

Samazināt palielināt tekstu

Š. gada 29. maijā klajā nācis unikāls sabiedrības līdzdalības instruments un jauns 21. gadsimta medijs - Mobilā Politika. Tā ir mobilā telefona programma un komunikācijas rīks politikas veidotājiem ar plašu sabiedrību. Mobilā Politika ir iecerēta kā vesela komunikācijas sistēma desmit un vairāk gadu garumā.

Programmas izveides galvenais mērķis ir tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju iesaistīt politiskajos procesos, kā arī panākt regulāru dialogu starp sabiedrību un politiskajiem spēkiem par valstī būtiskiem jautājumiem.

Programmas ideja ir panākt, lai politikas veidotāji strādā ar sabiedrību roku rokā un regulāri tos iesaista lēmumu pieņemšanas procesā.

Šobrīd atbalstu par programmas ieviešanu izrādījis un atzinīgi izteicies arī tagadējas valdības LR Ministru Prezidents Valdis Dombrovskis.

Projekts veidots, lai tajā ik nedēļu vairāk nekā 10 000 cilvēku iesaistītos dažādu politisku lēmumu pieņemšanā. Ar kopējām pūlēm ir iespēja darīt dzīvi labāku un stāties pretī negodīgumam, šaura loka interešu īstenošanai un visatļautībai.

Mobilās Politikas komunikāciju vadītājs Jānis Logins: „Mums ir prieks paziņot, ka sabiedrībā aktīvu cilvēku iecere un sapnis beidzot ir realizējies - Latvijā tapis grandiozs sabiedrības līdzdalības projekts – Mobilā Politika. Projekts, kurā iesaistoties katrs cilvēks spēs mainīt to, kas notiek viņa galvaspilsētā un valstī, kur katrs varēs izteikt savu viedokli un iedvesmot un mudināt izpausties arī citus.” Mobilās Politikas idejas autors uzskata, ka šobrīd tautai svarīgi, lai tā var regulāri sekot līdzi valdībā atklātiem jautājumiem. Viņi vēlas, lai politiskais spēks vairāk praksē seko līdzi tautas izteiktiem atzinumiem un ņem vērā tieši sabiedrības intereses. „Tagad, ja vēlētājs vēlas būt sadzirdēts, viņam kaut kur jāiestājas, jāapvienojas vai jāorganizē piketi. Bet vai mūsdienu straujajā ikdienas ritmā var savu viedokli izteikt cilvēks, kas agri no rīta dodas uz darbu un vēlu vakarā pārnāk mājās? Un vai students, kurš visu laiku velta karjerai un mācībām, spēj būt aktīvs līdzpilsonis valsts politiskajās norisēs un līdzdarboties Latvijas nākotnei izšķirošu lēmumu pieņemšanā? Labākais risinājums ir iet līdzi laikam un politiķiem rast saikni ar ikvienu sabiedrības locekli, izmantojot jaunās 21. gadsimta tehnoloģijas”, stāsta J. Logins.

Pirmo reizi Latvijas vēsturē un pasaulē izdomāts veids, kā strādāt un risināt politiskos procesus ērtā veidā ikvienam sabiedrības loceklim. Programma ir unikāla ar to, ka tā piedāvā vēlētājam izmantot mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības, iepazīties ar dažādiem valdības lēmumiem un pieņemt tos kopīgi, uzlabojot valsts darbu un dodot iespēju valsti veidot pašai sabiedrībai.

Mobilās Politikas projekta izstrādes vadītājs Kristofs Griškēvics norāda, ka programma ir iecerēta kā vesela komunikācijas sistēma desmit un vairāk gadu garumā. „Mēs vēlamies dot iespēju sabiedriskajās norisēs iesaistīties ievērojami lielākai sabiedrības daļai - izteikties, dalīties domās, būt informētiem un līdzdarboties. Šis ir tautas produkts, kuram jāstrādā tautas interesēs”, stāsta K. Griškēvics. Šis projekts ļauj katram no mums kļūt par lēmumu pieņēmēju, sniedzot iespēju pašiem spriest par savu nākotni.

Mobilā Politika ērtā veidā piedāvā saņemt iedzīvotājiem adresētus un valsts līmenī apspriestus jautājumus, par kuriem programmas lietotāji var lasīt ekspertu atzinumus, izteikt savu viedokli, komentēt, vērtēt, jautāt un ierosināt. Programma veido veselu sms balsojumu sistēmu, kurā ikviens iedzīvotājs balso par valdības, pašvaldības, pilsētas domes atklātiem jautājumiem, idejām un lēmumiem. Cilvēku sniegtās atbildes, vērtējumi un komentāri pēc balsojuma veikšanas nonāk interneta vietnē – kurā karšu, tabulu un komentāru veidā atspoguļosies kopīgā sabiedrības doma. Politiskie spēki varēs uzklausīt simtiem tūkstošus vēlētāju un ik dienas uzzinās viņu skatījumu par to, kā jāvirza valsts politiskie procesi.

Programma ikvienam iedzīvotājam ir pieejama bez maksas. To var lejuplādēt no interneta mājas lapas www.mobilapolitika.lv vai iegūt no draugiem ar bluetooth tehnoloģiju palīdzību mobilajā telefonā. Turklāt pilnīgi ekskluzīvi - Bluetooth iekārtas ikvienam interesentam būs pieejamas arī lielākajos tirdzniecības centros un citās publiskās vietās. Sākumā tās tiks uzstādītas tikai Rīgā, vēlāk arī citviet Latvijā.

Jau tagad Mobilā Politika aicina galvaspilsētas iedzīvotājus izmantot programmas un jauno tehnoloģiju priekšrocības un izteikt savu viedokli par sabiedrisko transportu, velo celiņiem Rīgā, policistiem skolās, augstāko izglītību, iespēju atpūsties parku zālienos, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Īpaši projektā līdzdarboties un nākt klajā ar saviem lasītāju, skatītāju un klausītāju aktuāliem jautājumiem aicināti mediji, nodrošinot pēc iespējas plašāku sabiedrības iesaisti un dažādāku jautājumu loku.

www.mobilapolitika.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mobilā Politika;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv