Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrība un ģimene

„Taureņa efekts”: DPD Kurjera diena bērniem

Publicēts 2009-07-14 14:28:56

Samazināt palielināt tekstu

13.07.2009

Šī gada 7.jūlijā labdarības akcijas „Taureņa efekts” ietvaros kurjerpasts DPD Latvija organizēja pasākumu „Kurjera diena bērniem”, kura mērķis bija informēt 15-16 gadus vecus pusaudžus par karjeras veidošanas iespējām loģistikas nozarē.

Pasākuma dalībnieki bija bērni no trim Rīgas bērnu namiem „Apīte”, „Marsa gatve” un „Māras centrs”. Tā ietvaros viņi iepazinās ar DPD Latvija valdes priekšsēdētāju Jūliju Morevu, kura pastāstīja viņiem par loģistikas attīstību Latvijā un Eiropā, kā arī par uzņēmuma darbības veidiem un specifiku. Pēc ievada sarunas bērniem bija iespēja apmeklēt sūtījumu apstrādes terminālu un apskatīt visus sūtījumu apstrādes procesus. Nākamās trīs stundas bērni pavadīja jau „kurjeru palīgu” lomās un palīdzēja DPD kurjeriem Rīgā piegādāt pakas saņēmējiem tieši rokās.

„Šie pusaudži tuvojas tai vecuma robežai, kad viņiem būs jāizlemj par labu kādai no tūkstošiem pasaulē svarīgām un pieprasītām profesijām. Diemžēl viņu zināšanas par pastāvošam karjeras iespējām ir samērā mazas. Pasākuma mērķis bija parādīt bērniem vienu no izvēles iespējām. Par speciālistiem nepiedzimst, par tādiem kļūst pateicoties mācībām un smagam darbam, taču lai šādi speciālisti izaugtu nākotnē, viņi ir jāinformē par karjeras izvēles iespējām jau šodien.” – pasākumu komentē DPD Latvija valdes priekšsēdētāja Jūlija Moreva.

Atliek tikai piebilst, ka bērni palika apmierināti un viņu audzinātājas visnotaļ pozitīvi atsaucās par pasākumu, kā arī labprāt izskatītu citus ielūgumus. Vēlaties redzēt speciālistus savā darbības sfērā arī rīt? Tad aizdomājieties par to šodien.

Vislatvijas labdarības akcija „Taureņa efekts” tika uzsākta aprīļa sākumā; tās mērķis – palīdzēt bērnu namu audzēkņiem adaptēties sabiedrībā pēc tam, kad viņi ir sasnieguši pilngadību un ir spiesti pamest ārpusģimenes aprūpes iestādi. Labdarības kampaņas „Taureņa efekts” ietvaros iluzionisti Jeļena un Genādijs Paļčevski organizē tūri visos Latvijas bērnu namos, sniedzot bezmaksas koncertus. Profesionāls fotogrāfs Māris Kiseļovs fotografē bērnus, lai rezultātā izveidotu fotoalbumu labdarības nolūkos.

Akcijas ietvaros Latvijas Interneta Pētniecības Centrs (LIPC - http://internetapetnieki.blogspot.com) organizē „Pieredzes dienas”, interneta kopienās meklējot cilvēkus, kuriem ir interesants hobijs vai profesija un kuri ir gatavi atbraukt un pastāstīt par to bērnu namu audzēkņiem, kā arī iemācīt viņiem vērtīgas prasmes. Vairāk par tuvāku „Pieredzes dienu” uzzināsiet rakstot uz [email protected] vai zvanot pa tālruni 29720614 (Jurijs).

Turklāt akcijas blogā efekts.blogspot.com katrs var atrast sarakstu ar bērnu namu materiālajām vajadzībām, kas tika noskaidrotas aptaujā, kuru veica PR aģentūra „A.W.Olsen & Partners”. Organizatori cer, ka šāda pieejamā informācijas apjoma dēļ labdari varēs palīdzēt bērnu namiem tieši ar to, kas tiem visvairāk nepieciešams. DPD kurjerpasts bezmaksas nogādā visas dāvanas bērnu namiem. Tālrunis kurjera izsaukšanai: 67387284.

Projekta „Taureņa efekts” filozofija
Amerikāņu meteorologs un matemātiķis Edvards Lorencs izvirzīja Haosa teoriju, ietverot tajā koncepciju „Taureņa efekts”, aprakstot, kā pat niecīgākās izmaiņas sistēmā var izraisīt milzīgas pārmaiņas kādā citā vietā. Šī ideja mūs iedvesmoja realizēt projektu, kura mērķis ir akcentēt, ka katrs Latvijas iedzīvotājs var līdzdarboties bērnu namu darbībā. Ieguldot pat niecīgākos resursus, mēs varam sasniegt varenus mērķus, tādēļ mēs esam pārliecināti, ka lielās lietas slēpjas mazajās. Projekta filozofija paredz, ka katrs var pievienoties tai jebkurā brīdī!

Paldies par palīdzību: Latvijas Televīzija, Izdevniecības nams Petits, Nacionālā ziņu aģentūra LETA, tirdzniecības centrs Mols, TOP radio, labdarības fonds Spārni, sūtījumu piegādātājs DPD, European Hit Radio, Radio Skonto, Latvijas interneta pētniecības centrs(LIPC), Detki.lv, Delfi.lv, Preses Nams.

Paldies par projekta atbalstu: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija.

Papildu informācija efekts.blogspot.com

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Taureņa efekts;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv