Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Tautas deju ansamblis „Līgo” ieguvis Grand Prix prestižā konkursā Krievijā, Sanktpēterburgā

Publicēts 2009-10-07 17:00:32

Samazināt palielināt tekstu

05.10.2009

No 29. septembra līdz 4. oktobrim Sanktpēterburgā (Krievija) norisinājās II Starptautiskais folkloras festivāls un konkurss „Interfolk”, kurā Latviju pārstāvēja Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā ģilde” Tautas deju ansamblis „Līgo”, kas vairāk kā četrdesmit ansambļu konkurencē kļuva par pirmās pakāpes laureātu tautas deju grupā un ar deju „Sasala jūrīna” ieguva Grand Prix konkursā kopumā.

„Uzvara šajā konkursā ir liels gods un pārsteigums gan man, gan dejotājiem. Esmu vērojis konkursa norisi un jāatzīst, ka konkurence tautas deju grupā bija patiešām sīva. Esam lepni, ka mums bija iespēja parādīt gan bagātīgos latviešu deju soļus, gan krāšņos tautas tērpus un mīlestību pret savu kultūru. Šis ir lielisks sākums „Līgo” 65. jubilejas sezonai,” uzsver Jānis Purviņš, TDA „Līgo” mākslinieciskais vadītājs.

N. Muhina, Krievijas nopelniem bagātā kultūras darbiniece, Sanktpēterburgas Tautas mākslas centra Horeogrāfijas nodaļas vadītāja, runājot par TDA „Līgo”, uzsver, ka „šis ansamblis parādīja ļoti skaistas horeogrāfijas un interesantus horeogrāfiskos risinājums. Turklāt pārsteidza izpildījums – jau no paša pirmā mirkļa bija redzams, ka ieguldīts milzīgs darbs. Krāšņa mūzika un ļoti skaisti tērpi. Man ir prieks, ka „Līgo” bija šajā festivālā, jo tas padarīja šo festivālu par brīnišķīgu un daudzkrāsainu piedzīvojumu gan žūrijai, gan skatītājiem.”

Starptautiskajā folkloras festivālā un konkursā „Interfolk” piedalījās vairāk kā četrdesmit ansambļu no Krievijas, Polijas, Slovēnijas, Alžīrijas, Nigērijas, Filipīnām, Ukrainas, Senegālas, Itālijas, Nīderlandes un Latvijas. Konkurss norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā dalībniekus vērtēja piecās dažādās grupās, bet otrajā piedalījās visu piecu kategoriju laureāti. Konkursa žūrijā bija profesionāli Krievijas kultūras darbinieki, kas pārstāvēja gan dejas, gan folkloras un mūzikas nozari.

TDA „Līgo” pirmais koncerts notika 1945. gadā, un šogad ansamblis atzīmēs savu 65. sezonu. Jubilejas koncerttūres ietvaros paredzēti astoņi koncerti visā Latvijā, bet 22. jūnijā būs dižkoncerts Dzegužkalnā Rīgā. Šo sezonu TDA „Līgo” uzsākuši vairāk kā 160 dejotāju četros pieaugušo sastāvos un aptuveni 80 mazo dejotāju piecos bērnu sastāvos.

Vairāk informācijas:  Jānis Purviņš, TDA „Līgo” mākslinieciskais vadītājs, tel. 29166667, www.ligo.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv