Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

TB/LNNK ministri iebilst pret Koncepcijas par migrācijas politiku nodarbinātības kontekstā apstiprināšanu

Publicēts 2007-11-05 18:30:36

Samazināt palielināt tekstu

Apvienības TB/LNNK ministri iebilst pret Migrācijas koncepcijas apstiprināšanu, kas tiks izskatīta rītdienas Ministru kabineta sēdē.

Tieslietu ministrs un ekonomikas ministra pienākumu izpildītājs Gaidis Bērziņš un Īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās Normunds Broks uzskata, ka koncepcijā paredzētie pasākumi Latvijas darba tirgus atvēršanai trešo valstu pilsoņiem ir nepārdomāts īstermiņa risinājums, kas ilgtermiņā var izraisīt nevēlamas sociālās, etniskās un ekonomiskās sekas.

Tādēļ TB/LNNK ministri var atbalstīt tikai variantu, kas paredz neizdarīt nekādus tiesību aktu grozījumus, jo nodarbinātības līmenis Latvijā vēl ir zems un vēl joprojām pastāv reģioni ar augstu bezdarba līmeni.

Latvijas Nacionālais attīstības plāns no 2007. līdz 2013. gadam (turpmāk – NAP) nosaka, ka Latvijas galvenais resurss, lai sasniegtu attīstītajām valstīm raksturīgo visas sabiedrības un katra indivīda dzīves līmeni ir iedzīvotāju zināšanas un gudrība, to prasmīga un mērķtiecīga izmantošana.

NAP iezīmētā stratēģija – veidot iekļaujošu un noturošu darba tirgu, kā arī radot adekvātus mehānismus, lai rosinātu darbspējīgos iedzīvotājus, it īpaši sociālās atstumtības riskam pakļauto iedzīvotāju grupas, iekļauties darba tirgū un veicinot ārvalstīs dzīvojošo un strādājošo latviešu atgriešanos Latvijā, nenoliedzami ir sarežģītāks risinājums, kas prasa vairāk laika, pūles un izdevumus, taču šis ekspertu izstrādātais risinājums ir pārdomātāks un ilgtermiņā nesīs lielāku labumu.

Latvijas nākotnes labklājības priekšnosacījums ir uz zināšanām balstītas ekonomikas attīstība, kurā viens no galvenajiem konkurētspējas faktoriem ir inovācija. Lai veiksmīgi attīstītos uz zināšanām un inovācijām balstīta uzņēmējdarbība, nepieciešams izglītots un augsti kvalificēts darbaspēks. Pastāv specifiskas nozares, kurās šāda līmeņa speciālisti Latvijā netiek sagatavoti, tādēļ iespējams apsvērt tikai augsti kvalificēta darbaspēka piesaisti.

"Latvijai jādomā par dzimstības veicināšanu un jāatbalsta Latvijas pilsoņi, nevis jāimportē svešu valstu iedzīvotāji. Darbaspēka importu Latvija līdz šim ir piedzīvojusi ne reizi vien un tā negatīvās sekas ir jūtamas vēl joprojām," uzskata ministrs.

Turklāt Latvijas darba tirgus atvēršana personām no trešajām valstīm nozīmē krieviski runājošu viesstrādnieku ieplūšanu, kas var sarežģīt latviešu valodas kā valsts valodas nostiprināšanu. Jau šobrīd Valsts valodas centrs saņem aizvien vairāk sūdzības par valsts valodas lietošanas noteikumu pārkāpumiem. Vēloties īstermiņā atrisināt darbaspēka trūkuma problēmu ar darba tirgus atvēršanu, tiek riskēts ar latviešu valodas nākotni.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaidis Bērziņš; Valsts valodas centrs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv