Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Teātra dienā Nacionālais teātris aicina uz "Aktieru viesistabu"

Publicēts 2007-03-23 15:07:42

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas Nacionālais teātris 27. martā - Starptautiskajā teātra dienā - sāk koncertuzvedumu sēriju "Aktieru viesistaba". Koncertuzvedums būs skatāms arī 28. un 31. martā, 1., 8. un 9. aprīlī.

Nacionālais teātris Teātra dienā aicina visus pie sevis uz koncertuzvedumu "Aktieru viesistaba" un piedāvā "divi vienā" – iespēju dzirdēt populāras un mazāk zināmas dziesmas no teātra izrādēm un aktieru mājas svinībām, jautrus pastāstus un uz vietas dzimušus jokus kopā ar sadziedāšanos. Koncerta virsuzdevums – smiekli un teātra mīlestība pagarina mūžu, palīdz saglabāt jaunu garu un nodrošina labu garastāvokli līdz pat Jāņiem un Nacionālā teātra "Skroderdienām Silmačos".

Uz skatuves būs daudz aktieru un viens režisors – Nacionālā teātra zvaigznes un jaunos aktierus intervēs "Aktieru viesistabas" saimnieks, teātra galvenais režisors Edmunds Freibergs. Ik vakaru - arī kāds no īpašiem, speciāliem, negaidīties, visiem labi pazīstamiem viesiem. Tāpat kā pērn "Aktieru viesistabā" apsolījis ielūkoties pats Maestro Raimonds Pauls, garām teātrim nepaiešot arī Zigmars Liepiņš un Dons, Rēzija Kalniņa, izrādes "Līgava bez pūra" pilntiesīgie dalībnieki – čigānu dziedātāji. Un tas vēl nav viss…

Starptautisko Teātra dienu sāka atzīmēt pēc UNESCO paspārnē nodibinātā Starptautiskā Teātra institūta (STI) iniciatīvas, kad, pulcējoties Prāgā 1948. gadā, tika nolemts ik gadu atzīmēt Teātra dienu ar devīzi “Teātris kā tautu savstarpējās saprašanās un miera stiprināšanas līdzeklis". PSRS teritorijā šos svētkus sāka atzīmēt tikai 60. gadu sākumā, kad PSRS kultūras funkcionāri bija pievienojušies STI. Latvijā Teātra dienas svētki savu apogeju sasniedza 1978. gadā, kad režisors Valdis Lūriņš šos svētkus grandiozā teatralizētā gājienā izveda tautas pārpildītajā Doma laukumā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Nacionālais teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv