Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Teātrī RīBēJa MuTe pirmizrāde – mūzikls jauniešiem "KLASE"

Publicēts 2007-02-21 13:10:20

Samazināt palielināt tekstu

"Klase" ir izrāde par jauniešiem. Apzinies savu vietu šajā pasaulē, meklē, šaubies un atrodi pareizo ceļu. Iemācies novērtēt labo, pats kļūsti labāks un izdari ko labu un skaistu šajā dzīvē - tās vienmēr bijušas Normundam Beļskim aktuālas tēmas, kas izrādē "Klase" parādās gan caur katra jaunieša dziļi personiskiem pārdzīvojumiem, gan visas pasaules problēmu un sāpju kontekstu.

Mūzikls "Klase" stāsta par attiecībām starp pusaudžiem. Tie ir jaunieši no dažādām ģimenēm, kas pārstāv dažādus sabiedrības slāņus, bet kurus vieno mācības vienā klasē. Mūzikla galvenajam varonim Krišam (Kaža) ir vientulīgi - viņam sāp, ka klases biedri izturas nicīgi pret viņu tikai tāpēc, ka viņš nav tik labi situēts. Krišs bieži dzird, kā vienaudži lielās ar jauniem mobilajiem telefoniem, un redz, kā klasesbiedri Didzis un Andris vienmēr atļaujas darīt visu, kas vien ienāk prātā tikai tāpēc, ka ir pārliecināti, ka viņu turīgie "senči" viņus atbrīvos no atbildības un soda. Par to abi puiši nešaubās arī tad, kad izjoko skolas pedagogus par spridzekļa atrašanos skolā. Kriša klasesbiedrene Anna (Annija Putniņa) dzird un jūt Krišu, viņas līdzjūtībā jau dzimst pirmā mīlestība. Vai tā spēj labot visu klasesbiedru attieksmi? Diemžēl, nav drošas pārliecības…

No 14.februāra mūzikla "Klase" singls "Nes mani, nes" (izpilda: Kaža un Annija Putniņa) tiek dāvāts visām raidstacijām Latvijā! Klausieties singlu arī www.ribejamute.lv !

Librets - Normunds Beļskis
Mūzika - Jānis Ķirsis (19 gadi, Rīgas Doma kora skolas audzēknis)
Režija – Juris Rijnieks
Scenogrāfija – Kristians Brekte
Kostīmi – Indra Miklāva
Horeogrāfija – Anna Ķirse
Galvenajās lomās: KAŽA (Kārlis Būmeistars) un Annija Putniņa,
Lomās: Dace Volfarte (skolotāja Jana), Baiba Berķe (direktore), Niks Matvejevs (policists), Juris Ādamsons (informātikas skolotājs), Māris Jonovs (Annas brālis), Iveta Grunde (Annas mamma), Kristians Kareļins (fizkultūras skolotājs), jaunietes un jaunieši no Rīgas Latviešu biedrības vokālās studijas "Knīpas un knauķi", Rīgas Doma kora skolas, kā ar grupas "Framest" u.c. (Elīna Šmukste, Daumants Kalniņš, Mikus Abaroniņš, Edgars Janovs, Uldis Siliņš, Jānis Liepiņš u.c.). Mūziklā piedalās arī Iekšlietu ministrijas Policijas darbinieki.

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs (tel.: 9002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena Ls 2,00 – 6,00. Uz izrādi aicinām jauniešus vecumā no 12 gadiem. Laipni aicināti pieteikties arī skolas – katram pedagogam, kurš atved uz teātri klasi, IEEJA BEZ MAKSAS!

Izrādes notiek VEF Kultūras pilī (Ropažu iela 2).

PIRMIZRĀDES: 9. martā pl. 14.00 un pl. 18.00
IZRĀDES: 15. martā pl. 13.00
30. martā pl. 15.00
15. aprīlī pl. 13.00
20. aprīlī pl. 14.00
6. maijā pl. 13.00
1. jūnijā pl. 18:00

RīBēJa Mute muzikālā izrāde visai ģimenei "Momo" tiek pārcelta uz 2007./2008. gada sezonu.

RīBēJa MuTe mājas lapā www.ribejamute.lv (sadaļā "Reģistrēties jaunumiem") ir iespēja reģistrēties teātra jaunumu saņemšanai.

Portālā Draugiem.lv ir izveidota Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālā teātra RīBēJa MuTe domubiedru grupa. Ikviens var pieteikties!

RīBēJa MuTe ir pateicīgs ģenerālsponsoram "Bensons Auto" par dāvāto uzticību arī šajā sezonā. Ne katrs uzņēmējs ir tik drosmīgs doties mazliet nezināmās jaunatklājēja gaitās, kad ceļā vēl daudz nezināmu, neapgūtu apstākļu, kā tas bija teātra pirmajā sezonā.

RīBēJa MuTe ir projektu teātris, kuru dibinājis Rīgas domes Kultūras departaments. Tā mērķis ir veidot daudzveidīgāku bērniem un jauniešiem domāto izrāžu piedāvājumu, iesaistot izrāžu veidošanā pašus bērnus un jauniešus; veidot izrādes kā spilgtus piedzīvojumus, ar kuru palīdzību ne tikai iepazīt teātra burvību, bet attīstīt iztēli un atvērtību apkārtējai pasaulei ar paša pieredzi.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: RīBēJa Mute; Pirmizrāde;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv